Lermi için anma programı düzenlendi.

İki yıl önce yaşama veda eden Hüseyin Lermi için anma programı düzenlendi.

Lermi Düğün Salonunda düzenlenen programa, Lermi’nin ailesi, CHP İlçe Başkanı Şuaib Aydın, Sol Parti İlçe Başkanı Nigar Fettahoğlu, Büyükmahalle Muhtarı Timur Lermi, Ortamahalle Muhtarı Muammer Liman Sağlam, yakınları ve dostları katıldı.

Anma programında, Hasan Kalyoncu “Geçen yıl bugün sonsuzluğa uğurladığımız Hüseyin Lermi’yi anmak için buradayız. Belki, ilk kez farklı bir anma programı ile bir arkadaşımızı, bir dostumuzu, bir aile babasını anmak için toplandık. Lermi dostları olarak onu anacak, yüreğimizde yaşattığımızı bir kez daha ortaya koyacağız. Bu anlamlı programda bir araya geldiğiniz için hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum.” dedi.

Saygı duruşu ile başlayan programda, Hüseyin Lermi’nin özgeçmişi okundu. Ardından Bekir Uzunoğlu bir konuşma yaptı. Uzunoğlu konuşmasında, Hüseyin Lermi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Duygusal anların yaşandığı anma programında, şair Önerbay Lermi, dayısı Hüseyin Lermi için yazdığı şiiri okudu.

Anma programına gönderilen mesajların okunmasının ardında, Hüseyin Lermi’nin yaşamı ile ilgili fotoğraf ve videolardan oluşan slayt gösterisinin izlendi.

Programa katılanlar Hüseyin Lermi ile ilgili anılarını anlattıktan sonra, yöresel sanatçılar tarafından Lermi ait besteler ve sevdiği türküler seslendirildi.