Tonya Kaymakamlığı tarafından verilen yemeğin düzenlemesini Tonya Meslek Yüksekokulu yaptı.

Meslek yüksekokulunun bahçesinde düzenlenen yemeğe, Tonya Belediye Başkanı,  Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla Çimer ve Prof. Dr. Hasan Karal, Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Adnan Baki ve Prof. Dr. Ali Rıza Akdeniz, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün, ilçedeki kurumların amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Yemekte konuşan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün, “Bu güzel akşamda kıymetli şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte iftar yapmanın mutluluğu içinde olduğumuzu ifade etmek isterim. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için canlarını feda eden bir gül bahçesine girercesine kara toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına da sabrı cemil niyaz ediyorum. Vatanımızı, istiklalimizi, birlik ve beraberliğimizi canları pahasına savunan, bu kutlu mücadele sırasında yaralanan, sakatlanan tüm gazilerimize şükranlarımızı ifade ediyorum.” dedi.

“Ramazan, sevgidir, samimiyettir, paylaşımdır.” diyen Müdür Ün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler, birbirimize tebessüm etmeyi unutmadan, birbirimizi kırmadan, birbirimize saygı ve sevgi göstererek bu manevi ayın ikliminden en azami şekilde istifade edebiliriz. Unutmayalım ki, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Birlik ve beraberlikten bahsettik, bu akşamki birlikteliğimizi sağlayan Tonya Kaymakamımız Sayın Osman Sayılır beyefendiye teşekkür ediyorum. Yüksekokulumuzun gelişmesinde katkı sağlayan ve her zaman yanımızda olan Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçe bazında yaptığımız etkinlik ve programlarda destek veren paydaşlarımıza/kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu akşamki iftarda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize, şehitlerimizin kıymetli ailelerine, gazilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla Çimer de yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Yüksekokulumuzu daha ileri taşıyabilmek için Üniversite olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Trabzon Üniversitesi’nin dört başı mamur diyebileceğim bir okulu varsa o da Tonya Meslek Yüksekokulu’dur. Yüksekokulumuzun bugünlere gelmesinde emeği olan, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”