2015 Yılında Şırnak'ta uygulama yapan polis ekibine teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Soner Yıldırım, mezarı başında anıldı.

Tonya İlçe Müftülüğü Mevlid-i Nebi haftası çerçevesinde düzenlediği programda, Şehit Polis Memuru Soner Yıldırım, İskenderli’deki mezarı başında anıldı. Program Yatılı Kur’an Kursu öğrencilerinin şehidin ruhuna ithâfen okudukları hatim töreniyle başladı.

Okunan Yasin’in ardından İlçe Müftüsü Haki Özgül, Şehit Polis Memuru Soner Yıldırım ve tüm şehitler için dua etti.

Anma programına İlçe Emniyet Amir V. Serhat Bilici, Şehit Soner Yıldırım Lisesi Müdürü Yücel Usta,  polis memurları, şehidin babası Muhammed Yıldırım, gençlik koordinatörleri Seher Koç, Selim Bahadır, din görevlileri ve her okuldan seçilen bir grup öğrenci katıldı.

Programla ilgili olarak konuşan Müftü Özgül, “Canlarını feda ederek bu cennet vatanı bizlere emanet bırakan şehitlerimizi ve şehit yakınlarını elbette yalnız bırakmayacağız. Yaşadığımız, nefes aldığımız müddetçe, İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da ifade ettiği gibi, “Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.” O ocak sönmedikçe her dâim şehitlerimize minnettar kalacağız.” dedi.