Tonya ilçesi Ortamahalle’de yapılan muhtarlık ara seçiminde Mehmet Karabulut yeni muhtar seçildi.

Yeni muhtar Karabulut ve ihtiyar heyeti üyeleri, geçen yıl Aralık ayında vefat eden muhtar Muammer Liman Sağlam’ın mezarını ziyaret ederek Sağlam’ı andılar.

Eski Muhtar Muammer Liman Sağlam’ın anısını unutmayacaklarını söyleyen yeni Muhtar Mehmet Karabulut, yaklaşık altı aydan beri birinci sıra ihtiyar heyeti olarak muhtarlık görevini yürütüyordu.

Ülke genelinde 6 Haziran 2021 tarihinde yapılan ara seçimler kapsamında Ortamahalle’de de muhtarlık seçimi yapıldı.

1290 kayıtlı seçmenin bulunduğu 5 sandıkta oy kullanıldı. Karabulut, kullanılan 416 oyun tamamı aldı. Bu arada sandıklardan geçersiz oy çıkmadı.

Ara seçimle muhtarlık görevine getirilen Mehmet Karabulut, seçimden sonra Tonyahaber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Altı aydan beri mahalle muhtarlığı görevini yürütüyordum. Şimdi, seçim yapıldı. Başka aday olmadı. Tek aday olarak girdiğim seçimi kazandım. Seçimi kazandıktan sonra ilk işim, eski muhtarımız, mahallenin sevdiği arkadaşımız Muammer Liman Sağlam’ın mezarını ziyaret etmek oldu. Görevimi onun bıraktı yerden alarak sürdüreceğim. Mahallenin her türlü sorunu benim sorunumdur. Her işimizi mahalle halkı ile görüşerek, ortak akılla çözeceğiz. Yaklaşık 35 yıl muhtarlık yapan eski arkadaşımıza layık bir çalışma içinde olacağız.”