Tonya Kaymakamlığına atama yapıldı.

Kaymakam Halit Mengi’nin görevden alınmasının ardından vekaletle yürütülen Tonya Kaymakamlığına Dumlupınar Kaymakamı Osman Sayılır atandı.

471 kişilik 2018 yılı kaymakam atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu.

Yayımlanan kararnameye göre boş bulunan Tonya Kaymakamlığına Kütahya iline bağlı Dumlupınar ilçesi kaymakamı Osman Sayılır atandı.

İstanbul Bakırköy doğumlu olan Kaymakam Sayılır, ilköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da, lisans eğitimini, Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamladı.

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü bünyesinde İstanbul ilinde Muhasebe Denetmeni olarak görev yaptı. 2010 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve Ağrı Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Ağrı’da, Trabzon ili Of ilçesinde, Muş’ta stajını tamamladı. Isparta ili Senirkent ilçesinde kaymakam vekili olarak görev yaparken yurtdışı stajı için gittiği ABD Maryland eyaleti Towson University’de bir yıl süreyle İngilizce dil eğitimi aldı. Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Bu dönemde aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliği’nde Büyükelçilik stajını tamamladı.

Daha sonra Kütahya ili Altıntaş ilçesi ve Bolu ili Yeniçağa ve Mengen ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Bolu ili Seben ilçesi Kaymakamlık görevinde bulundu. Ardından 2016 yılında Kütahya ili Dumlupınar ilçesi kaymakamlığına atandı.

Tonya Kaymakamlığına atanan Sayılır, iyi derecede İngilizce bilmektedir.