Panele verilen salon iptal edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Örgütü tarafından düzenlenen “Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti” konulu panele salon verilmedi.

Tonya Belediyesi Ali Koç Kültürevi’nde 27 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 14.00’te düzenlenecek panel için tahsis edilen salonun verilmesi son anda iptal edildi.

Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen’in yöneticiliğinde, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve CHP Balıkesir milletvekili Namık Havutçu’nun konuşmacı olarak katılacağı panel için başka salon belirlendi.

Karadeniz, “Belediye Sadece İktidarın Belediyesi Değildir”

CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, “Günler öncesinde Tonya Belediye Başkanlığına başvurarak Ali Koç Kültürevi’nin panel için tahsis edilmesini istedik. İsteğimize olumlu yanıt verildi. Panelin düzenlenmesine iki gün kala Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel telefonla arayarak salonu veremeyeceğini ifade etti. Biz bütün koşullar altında paneli düzenleyeceğiz. Tonya’nın geçmişine bakıldığında pek çok kültürel ve sanatsal etkinliği görürüsünüz. Düzenleyeceğimiz panel de bir kültürel etkinliktir. Sadece CHP’lileri ilgilendirmiyor. Tonya’nın tamamına hitap edecek bir konu belirledik. Ali Koç Kültürevi de Tonyalılara hizmet için yapılmıştır. Başka etkinliklere verilirken CHP’nin paneline verilmeyişi bizi üzmüştür. Belediye, sadece iktidarın belediyesi değildir. Yerel yönetim, herkese eşit ve adaletli davranmalıydı.” dedi.

Karadeniz, “Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti” konulu panelin, aynı tarih ve saatte Tonya Düğün Salonu’nda düzenleneceğini söyledi.