İYİ Parti’den tanışma toplantısı.

İYİ Parti Tonya ilçe örgütü tarafından ilçede bir tanışma toplantısı düzenlendi.

Büyükliman Caddesi’nde Huzur Kıraathanesi’nde düzenlenen toplantıya İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka ile kuruluş işlemlerini tamamlayan Ortahisar, Arsin, Vakfıkebir, Yomra, Düzköy, Araklı, Şalpazarı, Beşikdüzü ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Tonya kurucu ilçe başkanı Hayri Karaca, “İYİ Parti’nin kuruluşu bir ihtiyaçtan kaynaklandı.” dedi.

Görevi devretmeye hazırım

Karaca şöyle konuştu: “Bana bu görevi verenlere teşekkür ediyorum. Tonyalı kardeşlerimden isteğim şudur: “Bu bayrağı bir adım ileri götürene bayrağı devretmeye hazırım. Ben diye bir şey yok. Hepimiz taşın altına elimizi koyacağız. Tonya, Çaykara, Şalpazarı gibi ilçeler sahilden içeridedir. Bize, hiç kimsenin eli uzanmıyor. Vekilimiz olmasına rağmen, sadece sözler, sözler, sözler… İşte gördünüz, Tonyamızın hali bu. Sorunlarımızı bizden alıp genel merkeze iletip, inşallah sorunlarımızın çözümüne yardımcı olacaksınız. Ben, Tonya’da mücadele edeceğim, sizler de ilde, genel merkezde de genel başkanımız.”

Bu yeniden diriliş hareketidir

İl Başkanı Hasan Saka da yaptığı konuşmada “Bu bir Kuvayı Milliye mücadelesidir.” dedi. Saka konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu ülkenin güvenliği çatırdıyor. Kardeşliğimiz on beş yıl boyunca bozuldu. Komşu, komşu ile konuşmuyor. Bir ülkede huzur yoksa adalet yoksa, hukukun üstünlüğü yoksa, bizi var eden manevi değerlerin içi boşaltılmışsa bu ülkenin beka sorunu vardır. Hareketimiz, sadece bir siyasi parti hareketi değildir. Bu milletin kardeşliğine damga vurmak için yeniden diriliş için verilen bir mücadeledir.”

Doğanıza sahip çıkın

“Ayağına değen taşta acısını hissedenler bizimle yola çıkmasın.” diyen Saka konuşmasına şöyle devam etti: “Bize bırakılan cumhuriyetimiz var, demokrasi kültürümüz var. En önemlisi de son yüzyılın dünyaya damga vurmuş bir lideri var, Mustafa Kemal var. Bize bırakılan bu emanete ihanet edemeyiz. Bu yola çocuklarıma, vatanıma borcum olduğum çıktım. Oy kaybetsek de haklıyı, doğruyu söylemek zorundayız. İnanıyorsanız başarırsınız. Gözlerinizden, yüreğinizden şunu anlıyorum ki, doğru yoldayız. Ben Tonya’ya sık sık gelirim. Tonya’nın yaylaları güzel. Sizden rica ediyorum: Ne olur, doğamıza sahip çıkalım. Çimento fabrikası meselesinde sonuna kadar yanınızda olduk. Belki iki yüz kişi çalışacaktı, ama binlerce kişi kaybedecekti. Tonya’da ninelerimizle konuştuk, hepsi çok dertli. Tonya deyince akla hayvancılık gelir. O zaman devlet olarak Tonya’ya özel davranmamız gerekir. Tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş. Öyleyse yeniden üretmemiz lazım.”

Daha sonra yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplantıya geçildi.