Saadet Partisi (SP) Tonya İlçe Başkanı halkoylamasında HAYIR diyeceklerini bildirdi.

SP Tonya İlçe Başkanı Abdullah Altuntaş, Tonyahaber’e yaptığı açıklamada, “Bu gemi batarsa hep beraber batacağız. Onun için vatanını ve milletini seven her Türk vatandaşı bu hayati referandumda aklına ve vicdanına tanışarak tercihini HAYIR’dan yana kullanmalıdır.” dedi.

Altuntaş açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan halk oylamasında Saadet Partisi (SP) olarak Genel Başkanımız, hükümete gerekli uyarıları yapmış, bu değişikliklerle yetkilendirilmiş bir başkanlık sisteminin ülkeye ve millete hayır getirmeyeceğini ilan etmiştir. 15 yıllık AKP hükümetini, SP’si olarak birçok konuda uyarmışsak da neticede zaman bizi haklı çıkarmıştır. Maalesef ülke maddi ve manevi çok şeyler kaybetmiştir. Bu ülke 80 milyonundur. Bu gemi batarsa hep beraber batacağız. Onun için vatanını ve milletini seven her Türk vatandaşı bu hayati referandumda aklına ve vicdanına tanışarak tercihini HAYIR’dan yana kullanmalıdır.”

Yanlışın düşmanıyız diyen Altuntaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Biz kimsenin düşmanı değiliz, ancak yanlışların düşmanıyız. Uyarılarımızın dikkate alınmasını istiyoruz. Yüce milletimizin, 16 Nisan’da yapılacak referandum mahkemesinde en adil kararı vereceğinden eminiz. Şimdiden referandumun kardeşlik havası içerisinde geçmesini ve neticesinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”