Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tonya İlçe Kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede 30 yıldır ilçe başkanlığını yürüten Mustafa Baki yeniden seçildi.

İlçe teşkilatında yapılan kongrede Divan Başkanlığını İl Başkanı Nihat Birinci yaptı.

Kongrede gelir gider raporları ayrı ayrı okunarak ibra edilmesinden sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde İl Başkanı Nihat Birinci yaptığı konuşmada:

"Milliyetçi Hareket Partisi, 16 Nisan'da taraf oldu. Bu sistem değişikliğinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olacağına inanarak, oluşumunda emeği olan bir siyasi partiyiz. Bu sistem değişikliğini referandum öncesi hayli savunduk. Çok şükür 16 Nisan'da bu sistem değişikliği vatandaşımızın nezdinde büyük bir karşılık buldu. Bizim, sistem değişikliğine ihtiyaç duyma sebebimiz şudur: Bugüne kadar ülkede bir çift başlılık maalesef hakimdi. Ülke yönetimindeki çift başlılıktan dolayı hayli sıkıntılar vardı. Birincisi bunları ortadan kaldırmak, ikincisi bugüne kadar bu coğrafyada özellikle 15 seneden beri Türk Milleti'nin varlığına büyük bir saldırı vardı. Türk Devletini tasfiye etmek için alanda hayli mücadeleler vardı. Bunları da bertaraf etmek ve ortadan kaldırmak için Milliyetçi Hareket Partisi süreci bu şekli ile değerlendirerek sistem değişikliği destek verdi. Sistem değişikliği ile yarınlarımızın daha aydınlık olacağına inanıyoruz. Tekrar Tonya kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile kongreye giren mevcut İlçe Başkanı Mustafa Baki yeniden ilçe başkanlığa seçilirken yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Ahmet Çoban, Ahmet Büberoğlu, Hasan Korkmaz, Hamza Çilingir, Mustafa Kalyoncuo, Mehmet Yılmaz, Ahmet Öztürk, Murat Karaca, Osman Elbir, Osman Birinci, Tahsin Arslan, Yusuf Kurt, Yüksel Köksal ve Yüksel Demiro.

İl delegeliklerin de Mustafa Baki, Ahmet Hilmi Baki, Ali Osman Yavuzarslan, Muhammet Öztürk, Abdurrahman Başkan, Mustafa Hacısalihoğlu, Sami Latifoğlu, Nurettin Atalay, Mustafa Kalyoncu ve Yusuf Kurt seçildiler.