Milletvekili Örs, su sorununu Meclis’e taşıdı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Hüseyin Örs, Tonya’nın 11 mahallesinde yaşanan su sorununu TBMM’de gündeme taşıdı.

Köy Hizmetleri döneminde Kadıralak Yaylası Rosodo deresinden 11 mahallenin içme suyu için yapılan şebeke daha sonra İl Özel İdaresine, ardından da Trabzon’un Büyükşehir olması nedeniyle TİSKİ’ye devredilmişti.

Milletvekili Örs, TBMM’de yaptığı konuşmada TİSKİ’nin söz konusu su şebekesine arıtma yapmasını istedi.

Melikşahlı vatandaşların kendisini bilgilendirdiğini, Melikşahla birlikte 11 mahallenin bulanık su içmek zorunda kaldığını ifade eden Milletvekili Hüseyin Örs şunları söyledi:

“Tonya ilçesinin Melikşah Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarımızın bir şikâyetini dile getirmek için söz aldım. Burada yaşayan vatandaşlarımız, özellikle yağışlı havalarda bulanık akan su nedeniyle mağdur olduklarını ifade etmektedirler. Evlerine gelen suyun bulanık akmasından şikâyetçi olan vatandaşlar, duruma bir an önce çözüm bulunmasını istemektedirler. Tonya'da vatandaşlarımız 11 mahallede de bu problemin olduğunu bana ilettiler. Vatandaşlar "Evimizde başka su olmadığından bu suyu kullanmak zorunda kalıyoruz ve bu suya para ödüyoruz. Çeşmelerimizden su değil âdeta çamur akıyor. Bu suyu içemediğimiz gibi temizlikte, çamaşırda dahi kullanamıyoruz." diyerek yetkililerden su sorununun bir an önce çözülmesini talep etmektedirler. Ben de Trabzon Milletvekili olarak Tonyalı hemşehrilerimin bu haklı talebini yüce Meclisimize arz ediyor, buradan TİSKİ yetkililerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bölgede acilen bir arıtma tesisi kurulmalı, Tonya’nın su problemi çözülmeli, vatandaşlarımızın çilesine son verilmelidir.”