Tonya Kaymakamlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında, normal sürece uyulması konusunda ilçe genelinde denetimlere devam ediyor. 

Son günlerde ilçe genelinde pozitif vakaların görülmesi nedeniyle önlemleri artıran yetkililer, yapılan denetimlerin yanında, cami hoparlörlerinden ve emniyet görevlileri araçlarından ilan ederek vatandaşları önlem almaları konusunda uyarıyor.

İlçe genelinde yapılan denetimlerde, işletmeler koronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda uyarıldı.

Denetim ekibi tarafından ilçede bulunan iş yerlerinde ve kurulan halk pazarlarında hijyen tedbirleri, sosyal mesafe kuralları konusunda denetlemeler devam ediyor. Virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla denetimlerin daha da yoğunlaştırılacağı belirtildi. Yapılan denetimlerde, işletmeler hem bilgilendirildi hem de denetleme ekibi tarafından 'Koronavirüs' tedbirleri (maske, siperlik vb.) çerçevesinde işletmelerin aldığı hijyen tedbirleri, açıkta bulunan ve istiflenen ürünlerin kontrolleri yapıldı. Maske ve eldiven kullanımı, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı konularında da işletme yetkililerine bilgi verildi, ayrıca işletme sahiplerine koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirler anlatıldı.