Avukat Turan Çelik yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü.

Trabzon Barosu avukatlarından Tonyalı Turan Çelik, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yumdu.

İlk avukatlık bürosunu Tonya’da açan Çelik, daha sonra Trabzon’a taşınmış ve önemli ceza davalarının avukatlığını üstlenmişti.  Fenerbahçe otobüsünün Sürmene’de kurşunlanması ile ilgili şüphelilerin avukatlığını yürütüyordu.

Yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden Çelik, KTÜ Onkoloji Servisinde lenfoma teşhisiyle tedavi altına alınmış, tedavi sonuç vermeyince İstanbul Amerikan Hastanesine sevk edilmişti. Ardından da Koç Üniversitesi Hastanesinde ilik nakli yaptırmıştı.

Avukat Çelik’in ölümü nedeniyle Trabzon Barosu, bir başsağlığı ilanı yayımladı. Baronun yayımladığı taziye ilanında, “Baromuz üyelerinden, değerli meslektaşımız Avukat Turan Çelik vefat etmiştir. Kendisine rahmet, kederli ailesine ve hukuk camiasına başsağlığı dileriz.” denildi.

Ayrıca Trabzon Barosu’ndan yapılan açıklamada, Çelik için bugün saat 12.30’da Trabzon Adliyesi önünde bir tören düzenleneceği ifade edildi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren 1966 Tonya doğumlu Turan Çelik, 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde Tonya’dan İl Genel Meclisi Üyeliğine seçilmişti.

İki erkek çocuk babası olan Çelik’in cenazesi, 19 Ekim Perşembe günü Tonya ilçe merkezinde düzenlenecek törenden sonra Çamlı Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verilecek.

Çelik’in ölümü, hukuk çevrelerinde ve Tonya’da büyük üzüntü yarattı.