Tonya’nın kurutuluşu için yüksekokul öğrencileri kutlama töreni düzenledi.

Kredi Yurtlar Kurumu Mavi Yıldız Çiçek öğrenci yurdunda düzenlenen kutlama törenine Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürü İlyas Ün, Trabzon Gençlik Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, komşu ilçelerden gelen yurt müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Sayılır, “Bu yıl Tonyamızın kurtuluşunun 102. yıldönümü nedeniyle yapılan organizasyonlarda, öğrenci yurdumuzun da düzenlediği program için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Yurdumuz bizim için çok kıymetli. Geçen sene başında, ilçemizin an büyük problemi yurttu. Çünkü bu öğrencilerimiz bizlere emanetti. Onları yerleştirmek en büyük problemimizdi. Yurdun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasında öğrencilere seslenen Kaymakam Sayılır, şöyle dedi: “İlçemizdeki en büyük problemimiz öğrencilerimizin problemleridir. Bir sıkıntınız olduğu zaman biz çözebileceksek, elimizden gelen ne varsa yanınızdayız. Sıkılmadan bizim yanımıza gelebilirsiniz. Biz, sizleri kendimize emanet kabul ediyoruz. Sizin canınız sıkıldığında bizim canımız sıkılıyor.”

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ün konuşmalarının ardından öğrencilerin sahnelediği skeçler izlendi. Mezun olan öğrencilerden Yasemin Aydın’ın “Tonya Özlemi” başlıklı mektup okundu.

Gelin kaynana atma türkülerinin de yer aldığı programda halkoyunları gösterilerinin ardından plaket sunumu yapıldı.