Muhammet Çelik farkındalık yaratmak için yeni bir uygulama başlattı.

Tonya’da “Yürüyen Adam” olarak bilinen Muhammet Çelik, yaptığı uygulamalarla adından söz ettiriyor.

Çelik, bu kez de “Mutluluğa Kurşun Sıkma /Geleceği Karartma” sloganı ile vatandaşlara mesaj vermeye çalıştığını söyledi.

Trabzonspor’un kupası için Tonya’dan İstanbul’a yürüyen Çelik, daha sonra kanser hastalığı için Ankara’ya yürüdü. Yetkililerden Trabzon’a Onkoloji Hastanesi yapılmasını istedi.

Yoksullara yardım eden, çevre sorunlarına dikkat çekmek için Tonya-Vakfıkebir karayolu boyunca çöp toplayan Çelik, tişörtünün önüne “Mutluluğa Kurşun Sıkma /Geleceği Karartma” yazdırarak yeni bir farkındalığa imza attı.

Tonyahaber’e konuşan Çelik şunları söyledi: “Düğünlerden ya da asker gecelerinden sonra havaya mermi sıkılıyor. Değişik yerlerde ve zamanlarda mermi atılıyor. Yakın zamanda birçok kişinin yorgun mermi nedeniyle yaralandığına ya da yaşamını yitirdiğine tanık olduk. En mutlu, en güzel günlerde yapılan bu uygulamalar insanların geleceğini karartıyor. Buna dikkat çekmek için böyle bir uygulama yapıyorum. Umarım, insanların dikkatini çeker, havaya kurşun sıkılmaz ve masum insanların geleceği kararmaz.”