Biçinlik Mahallesi’nden Delibaltaoğullarından merhum Ali oğlu Mustafa Balta’nın ölümü ile ilgili farklı iddialar ortaya atıldı.

Edirne 54. Mekanize Tugay Komutanlığı'nda askerlik görevini yaparken, nöbet yerinde ölü bulunan Mustafa Balta’nın ağabeyi Muhammet Balta, sosyal medyada iddialarını paylaştı.

Kardeşinin epilepsi hastası olduğunu, askere gitmeden önce çürüğe ayrılmasına rağmen yeniden muayene olarak askerlik kararı aldırdığını, askerliği sırasında yeniden çürüğe ayrıldığını ifade eden Muhammet Balta, “Tamamen intihara dayalı bir rapor tutulmuş. Kafada 12 cm derinlikte 4 cm çapında bir yarık (rapora düşme olanakları göz önünde bulundurulacak o diye o işlenmiş. Nöbet çevresi çimenlik yanında askeri beton yol ve kaldırım var sadece). Boğazında kesikler, sırtta morarma olduğu da yazılmış... Zaten bu askerin epilepsi hastalığı ve rdm teşhisi varken 8 saatlik bir nöbeti tek başına silahsız tutması ve böylesine sorunlu bir askeri tek başına bırakmak şaibedir.” dedi.

Olay yerine gittiğini ve orada inceleme yaptığını da ifade eden Balta, otopsi raporunu beklediklerini ve konunun takipçisi olacaklarını belirtti.