Tonya Doğanspor’a destek gecesi yapıldı.

Tonya Spor Salonunda düzenlenen geceye sanatçı Sait Uçar da katılarak, söylediği türkülerle katılımcıları coşturdu.

Tonya’nın kurtuluş günü olan 17 Şubat akşamı düzenlenen geceye katılan ve bir konuşma yapan AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Al bayrağımızın semalarda özgürce dalgalanmasını, ezanımızın minarelerden gür bir şekilde okunmasını ve aynı şekilde bu topraklarda hür ve özgür bir şekilde ve huzur içerisinde yaşamamızı sağlayan kurtuluştan, Çanakkale’den bugüne başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi, kahramanlarımızı, şehitlerimizi minnetle anıyorum. Tonya’mızın kurtuluşunun 102. yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

Kurtuluş günlerinin öneminin altını çizen Cora, “Bizim şu anda temsil ettiğimiz bu vatanı, bu toprakları gelecek nesillere aynı bilinç ve şuurla teslim etmeliyiz. Coğrafyamız çok zor bir coğrafyadır. Çok pahalı bir arsada oturuyoruz. Dolayısı ile bu arsada herkesin gözünün olması çok normaldir. Biz uyanık olmalıyız. Dünden daha cesur, daha kararlı ve daha iradeli davranmalıyız. Bu manada üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek zorundayız. Geçmişte dedelerimiz, atalarımız muhacirlik dönemlerini anlatmıştır. Çok büyük mücadeleler ortaya koydular. Çok büyük zorluklar yaşamışlar. Emperyalistlerin bayrağı altından yaşamaktan muzdarip olup muhacirlik yapmışlardır. Büyük bir kararlılıkla, büyük mücadele ortaya koydular ve bu toprakları bize vatan yaptılar. Bir kez daha ruhları şad olsun. Kurtuluş yıldönümümüz kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

Tonya Doğanspor’un başarısını öven Cora, “Tonya Doğanspor çok güzel bir yolda ilerliyor. Bu yıl ligi çok iyi bir noktada tamamlayacağına inanıyorum. Bu sezon Tonya Doğanspor maç kazandığında Trabzonspor da kazanıyor, Tonya Doğanspor kaybettiğinde Trabzonspor da puan kaybediyor. Ben bu gidişle Trabzonspor’un da Tonya Doğanspor’un da şampiyon olacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

Tonya Belediye başkanı Osman Beşel gecede yaptığı konuşmada, “Tonya’mızın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümüne denk gelen ve aynı zamanda Tonya Doğansporumuz için düzenlenen bu etkinliğe teşrif eden herkese hoş geldiniz diyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin Tonya’mıza ve tabi ki Tonya Doğansporumuza hayırlar getirmesini Allah’tan diliyorum” dedi. Tonyaspor’un gecesinin ilçenin kurtuluş yıldönümü ile bütünleşmiş olmasının sesimizin biraz daha geniş geniş kitlelere ulaşmasının önemini belirten Beşel şöyle devam etti: “Bu geceyi düzenleyen, tertipleyen başta Sayın Milletvekilimiz ve Tonya’mıza spor anlamında hakikaten son derece katkıları olan sevgili kardeşi Zafer Bey kardeşimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Tonya’da bir Tonyasporumuz bir de Tonya Doğansporumuz var. Allah’a şükürler olsun. Belki yeterince destek olduk, belki de yeterince destek olamadık. Destek olanlardan Allah razı olsun. İyi ki varlar. Bu bir gönül meselesidir. Zafer Cora bu işin peşinden koşuyorsa, huzurundan, zamanından ve ailesine ayırması gereken imkan ve zamandan fedakarlık yapıyor demektir. Mutlaka bunun farkındalığını yaşayıp, bu güzelliğe bu gayrete katkıda bulunmak bir Tonyalılık vazifesidir. Bu güzel etkinliği tertipleyenlere ve buraya gelen bütün hemşehrilerimize ve misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz.”

Tonya Doğanspor Başkanı Zafer Cora da konuşmasında taraftara destek çağrısında bulundu. Başkan Cora, “Bugüne kadar yeterli taraftar desteğini gördüğümüzü söyleyemem. Allah’tan sahamızdaki maçlara rakip takımların taraftarları gelmiyor de kendi sahamızda deplasmanda gibi oynamıyoruz. Kalan maçlarımız çok önemli. 3. Lig yolunda hemşehrilerimizin desteğine ihtiyacımız var. Siz değerli hemşehrilerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Bu akşam burada bizimle olan, tribünleri tıklım tıklım dolduran hemşehrilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Geceye katılan konuklar da yaptıkları konuşmalarda, Tonya Doğanspor’a başarı dileklerinde bulundular.

Konuşmaların ardından sahne alan sanatçı Sait Uçar, söylediği türkülerle, geceye katılanlara unutulmaz saatler yaşattı.

Geceye katılan vatandaşlar, Uçar’ın türküleri eşliğinde horon oynadı.