Tonya Devlet Hastanesi’ne yeni bina yapılması için arsa tespiti vatandaşları harekete geçirdi.

Daha önce mevcut yerinde yapılacağı ifade edilen, Ortamahalle semtinde yeni arsa bulunmasına tepki gösterildi.

Kaleönü Mahallesi’ndeki vatandaşlar, mahalle muhtarı Yusuf Kurt’un başkanlığında toplanarak konuyu görüştü. Mahalle halkının katıldığı toplantıda konuşan muhtar Yusuf Kurt, “İkinci bir Kaşüstü vakası ile karşı karşıyayız.” dedi.

Kurt, konuşmasında şunları söyledi: “Biz siyaset yapmıyoruz, halkın istreğini yetkililere duyurmaya çalışıyoruz. Halk hastanenin yerinde yapılmasını istiyor. Keleönü Mahallesi olarak imza kampanyası başlattık. İkinci bir Kaşüstü vakası ile karşı karşıyayız. Çarşının merkezinde bulunan hastaneyi yerinden alarak 1 km uzağa götürmeyi planlıyorlar. Hasta adam 1 km uzağa nasıl yürüyebilir. Biz yeni yapılacak olan hastaneyi yok hükmünde sayıyoruz. Bizim bünyemiz ne maddi ne manevi dışarıda yapılacak hastaneye yetmez. Dolmuş taksi ile yeni yapılan hastaneye gideceğime sekiz lira verir Vakfıkebir Hastanesine giderim, daha iyi, bari orada istediğim uzman doktoru bulabilirim.

Biz ne siyasi, ne bir örgüt olarak hareket etmiyoruz, haklarımızı arıyoruz. Başka mahalle muhtarları ve vatandaşlar bu işe karşı ise, onlar da tepkilerini gösterip gerekli yere müracaatlarını yapmaları lazım.”

Toplantıda Kaleönü Mahallesi’nden söz alan vatandaşlar, “Hastanenin ilçe merkezi dışında yapılmasına bütün mahalle muhtarlarının tepki göstermesi lazım. Biz Kaleönü Mahallesi halkı olarak merkez dışında yapılacak bir hastaneyi kabul etmiyoruz.” dediler.

Toplantının ardından imza kampanyası açıldı ve vatandaşlardan imza toplanmaya başlandı.