Milli eğitimde görev değişikliği.

Tonya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’nde görev değişikliği yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Haydar Odabaş ve Erkan Albayrak’ın İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanmasının ardından boşalan şube müdürlüklerine Gürsel Bektaş ve Kadri Arslan getirildi.

Aslen Tonyalı olan iki şube müdürü atamalarının yapılmasının ardından göreve başladılar.

Gürsel Bektaş kimdir?

20.05.1961 Tarihinde Trabzon'un Tonya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tonya'da tamamladı. 1979 yılında Gümüşhane Mareşal Çakmak Eğitim Enstitüsü'nden mezun oldu. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. 1999 yılında İlköğretim öğretmenliği alanında lisans tamamladı. Öğretmenlik görevine 1979 yılında Sinop ili Türkeli İlçesi Alagöz-Bilgili İlkokulu'nda başladı. Gaziantep, Rize ve Trabzon'da değişik okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 24 Mayıs 2002 tarihinde Görele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şube müdürü olarak atandı. 2006-2008 yılları arasında Vakfıkebir İçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürlüğü yaptıktan sonra tekrar Görele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şube müdürü olarak atandı. 2014 yılında şube müdürleri rotasyonuyla Arsin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.  31.08.2020 yılında da yine şube müdürleri rotasyonuyla Tonya İçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şube müdürü olarak atandı. 

Kadri Arslan Kimdir?

Tonya’nın Karasu Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu aynı köyde okudu, ortaokul ve liseyi Trabzon İHL de tamamladı. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde 1987 de tamamladı. Aynı yıl Zonguldak Saltukova Lisesi’nde göreve başladı. 1989 yılında aynı okulda müdür yardımcısı oldu. 1995 yılında Çaycuma ÇPL Müdür olarak atandı. 2004 yılına kadar bu okulda müdür olarak çalıştı. 2004 yılında Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube müdürü olarak atandı. 2014 yılında Giresun Keşap İlçesine tayin oldu. 2020 tayin dönemi olan Temmuz ayında Trabzon un Tonya İlçesi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak tayin oldu.