Abidin Yılmaz mezarı başında anıldı.

Elvan’ı ve Yılmaz’ı dostları ve arkadaşları, mezarı başında düzenledikleri törenle andılar.

Büyükmahalle’deki mezarı başında düzenlenen anma töreninde konuşan kardeşi Fatih Yılmaz şunları söyledi:

“Bugün burada Abidin Yılmaz ve yoldaşlarını anıyoruz. Abidin Yılmaz’ı ölümünün 39. yıldönümünde anmak için toplanmış bulunuyoruz. Devrim ve demokrasi güçlerinin sosyalizm bayrağını bu ülkenin diyarlarında dalgalandıracağımızı, bir kez daha ilan ediyoruz.”


“Devrimciler, emperyalizme, faşizme, şovenizme ve gericiliğe karşı mücadelenin hiç solmayan çiçekleridir.” diyen Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Onlar ölümlerinin üzerinden bunca zaman geçmiş olmasına rağmen, dipdiri kalmış ve günümüze ulaşıp yön veren bu büyük devrimci mücadele mirasını oluşturanların önünde saygıyla eğiliyoruz.
Dünyanın neresinde olursa olsun haksızlığa, zulme karşı duralım. Mücadelemizdeki dayanışma ruhunu bütün coğrafyamızda zulme, zorbalığa karşı durarak yapalım.
Görevimiz hiç tereddüt etmeden imkansızı başarmak olacaktır. Direniş, yapılamaz denileni yapmaktır.
Bizler bu halka, bu memlekete söz vermiş insanlarız. İnsanca yaşanacak bir ülkeye, bir dünyaya ulaşana kadar bu yolda yürüyeceğiz.
Aydınlığı kucaklayalım, karanlığı yırtalım ve diktatörleri alaşağı edelim. Özgürlüğe doğru yürüyelim.
Bu vesileyle devrimci yoldaşlarımızı Abidin Yılmaz’ın nezdinde saygıyla yad ediyoruz. Kendilerini en derin saygı ve sevgilerimizle anıyoruz.”

Anma törenine katılanlar, daha sonra yine Büyükmahalle’de bulunan Tahsin Elvan’ın da mezarını ziyaret ederek saygı duruşunda bulundular.