Tonya Kaymakamlığı ve Tonya Belediyesi tarafından vatandaşların evde kalması koronavirüsten korunmak amacıyla “Mektubumu Aldım Evimdeyim” projesini başlattı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında farkındalık yaratmak amacı ile Tonya Kaymakamı Muhammet İkis ve Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’in ortaklaşa yürüttüğü proje vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Proje kapsamında bir çanta içerisinde bulunan maske, kolonya, dezenfektan ve koronavirüs tedbirlerini konu alan mektup, covid-19 virüsünden olumsuz yönde etkilenen evler ziyaret edilerek vatandaşlara veriliyor.

Kolluk kuvvetlerinin de katılımı ile testleri pozitif çıkan vatandaşlara ulaştırılan hijyen paketleri, virüsün yayılma hızı, alınacak tedbirler, karantina süreleri ile ilgili bilgiler ve genel uyarılar hakkında bilgi verildi.

Kaymakam İkis ve Belediye Başkanı Beşel, “Proje kapsamında virüs ile mücadele sürecinin bizi olumsuz etkilese bile hep beraber tedbirlere uyarak üstesinden geleceğiz.”  mesajını verdiler.”