Tonya’da Merkez Fırın işletmecisi Salih Kurt (64), koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahibi kişilere destek olmak için "askıda ekmek" uygulaması başlattı. Bu zor zamanlarda birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini belirten Kurt, "İhtiyacı olan vatandaşlar gelip buradan ücretsiz ekmeğini alabilirler" dedi.

Tonya’da 24 yıldır fırın işletmeciliği yapan Salih Kurt, koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahibi kişilere destek olma amacıyla "askıda ekmek" uygulaması başlattı. Kurt, uygulama ile ihtiyaç sahiplerine istedikleri kadar ekmek vererek, yardım ediyor. Kurt'un başlattığı bu uygulamaya, fırına gelen müşteriler de askıya ekmek asarak destek oluyor.

Koronavirüs nedeniyle bu zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini belirten Salih Kurt, "O yüzden kimse aç kalmasın. İhtiyacı olan vatandaşlar gelip buradan ücretsiz ekmeğini alabilirler. Biz kendimiz askıya her gün ekmek koyuyoruz. Ekstradan da müşterilerimizde kendileri askıya ekmek bırakıyor. "Askıda ekmek" projesi eskiden beri olan bir proje. Ama şu an tam dayanışma yardımlaşma zamanı. Biz, elimizi taşın altına koyup vatandaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Tonya’da "Askıda ekmek" kampanyasından yararlanan birkaç tane ailemiz var. Şu zor zamanlarda birbirimize yardımcı olmamız lazım. Bizde bu yüzden "askıda ekmek" kampanyasını başlattık. Sağ olsun müşterilerimiz de kampanyamıza büyük ilgi gösterdi. Müşterilerimiz de askıya ekmek bırakıyorlar. Çok güzel bir kampanya oldu. Bu kampanyayı inşallah devam ettireceğiz" dedi.