Trabzon Aile, Çalişma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt, Amasya'ya atandı.

Trabzon Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt, Amasya’ya il müdürü olarak atandı. Kurt, Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görev yapacak.

Üç dönem Tonya Belediye Başkanlığı da yapan Ahmet Kurt, Trabzon Büyükşehir Belediyesinde Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak görev yaparken vekaleten Trabzon, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne atanmıştı. Kurt, bir süreden beri bu görevi yürütüyordu.  
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararlara göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğünü vekaleten yürüten Ahmet Kurt, Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne asaleten atandı.

Ahmet Kurt Kimdir?

04.01.1966 tarihinde Trabzon'da doğdu. Tonya İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulunu bitirdi.

2016 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans yapmıştır.

1990 yılında Trabzon SHÇEK İl Müdürlüğünde “Sosyal Çalışmacı” olarak göreve başladı.
1994 yılında Trabzon Aile Danışma Merkezi Müdürlüğüne vekalet etti
53. Hükümette Devlet Bakanı Müşavirliğine görevlendirildi.
54. ve 55. Hükümetlerde Müşavirlik görevi devam etti.
1999 yılı Mart ayında Tonya İlçe Belediye Başkanlığına seçildi.
2014 yılı Mart ayına kadar Belediye Başkanlığı yaptı.
2014 yılında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığına atandı. (Halen uhdesinde)
2014 yılından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına görevlendirildiği tarihe kadar aynı zamanda Trabzon Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığını da yürüttü.