Trabzon’un Tonya ilçesinde dolmuşçu esnafı Ahmet Küçükbirinci (34), durakta oturduğu bankta yanına gelen sokak köpeğiyle bisküvisini paylaştı. Küçükbirinci’nin, bisküvi ikram ederek sevimli köpekle konuşmaya çalıştığı görüntüler, sosyal medyada izleyenleri gülümsetirken, akıllara başrolünü Kemal Sunal'ın oynadığı 'Yedi Bela Hüsnü' filmindeki köpekle diyalog sahnesini getirdi.

İlçede Tonya-Vakfıkebir dolmuş durağında şoför esnafı olan Ahmet Küçükbirinci, durak önünde yer alan bankta oturup, bisküvi yediği sırada yanına sokakta başıboş dolaşan köpek yanaştı. Küçükbirinci, ilk denemesinde davetsiz misafirine, bisküvisinden ikram etmek istese de başarılı olamadı. Denemesinde ısrarcı olan Küçükbirinci’nin, ‘lütfen bunu yer misin? Eğer yemezsen vallahi konuşmam seninle’ demesi üzerine sevimli köpek, kendisine uzatılan bisküviden yemeye başladı. Çevredeki başka bir dolmuş sürücüsü de bu anları, cep telefonu kamerasıyla kayda aldı. Küçükbirinci’nin, yakından ilgilendiği köpeği eliyle bisküvi yedirdiği görüntüler, paylaşıldığı sosyal medyada, izleyenleri de gülümsetti. Pek çok hayvan sever takipçi, Ahmet Küçükbirinci’ye övgü dolu yorumlarda bulunarak, örnek davranışı için de teşekkür etti.

‘BENİ SEVİYORSAN YERSİN’

Sosyal medyada ilgi odağı olan görüntüde; Küçükbirinci’nin, bisküvisini paylaştığı köpeğe “Al bu senin bunu ye, darlatma beni, eğer yemezsen vallahi konuşmam seninle, yemin olsun daha konuşmam seninle. Bunu yiyor musun, yemiyor musun? Bak üçe kadar sayıyorum. Bir, iki, iki buçuk, üç. Git o zaman konuşma benle. Söz kaşıyacağım seni. Meyve suyu içer misin?. Ye kurban boğazına” dediği duyuluyor.

1982’DE ÇEKİLEN SAHNE, YENİDEN CANLANDI

Öte yandan dolmuşçu esnafı Ahmet Küçükbirinci’nin bisküvi ikram ederek sevimli köpekle konuşmaya çalışması, başrolünü Kemal Sunal'ın oynadığı 'Yedi Bela Hüsnü' filmindeki köpekle diyalog sahnesini anımsattı. 1982’de Natuk Baytan’ın yönettiği, ‘Yedi Bela Hüsnü’ filminde, semtin güzel kızı Hüsnüye'yi elde etmek için kabadayılığa özenip, bu arada da peşine düşen kiralık katillerle mücadele veren Hüsnü'nün başına gelenler anlatılır. Kemal Sunal, ‘Hüsnü’ karakterini canlandırdığı filmin bir sahnesinde, bankta oturan köpeğe, Hüsniye’ye olan aşkını anlatıyor.