Kayacan Mahallesi Araplı semtinde, yıllardır sorun olan çözüme kavuştu.

77 yaşındaki Seher Yılmaz’a ait eve araba yolu olmadığı için evine yaya olarak ulaşılıyordu.

Yaklaşık 15 yıldan beri yetkililerden yol talebinde bulunan Seher Yılmaz sonunda yola kavuştu.

“İnşallah bir iki sene daha yaşarım”

Kayacan Mahallesi Muhtarı Cemil Yılmaz ve Tonya Belediyesi’nin ortak yürüttüğü çalışma ile ana yoldan 150 metre mesafede bulunan Seher Yılmaz’ın evine yol yapıldı.

Evine yapılan yolun açılışında konuşan Seher Yılmaz, “Yolsuzluk yüzünden çok sıkıntılar çektim. Hep sırtıma taşıdım yüklerimi. İnşallah bir iki sene daha yaşarım da görürüm bu yolun rahatlığını. Her yerimden ameliyatlıyım, bu halimle bile sırtıma yüklerimi taşıyarak getirdim evime. Hastalandığımda ambulansa arkalarında taşıdılar beni. Şimdi de yalvarıyorum Allah’ıma ki bir iki sene daha yaşarım da görürüm azıcık rahatlık.” dedi.

“Seher Teyze Cumhuriyet’e kavuştu”

“Kayacan Mahallesi’nde Seher Teyzemiz ama Tonya’da birçok Seher Teyzemiz var, öyle evine muhtelif sebeplerle yol gitmeyen. Bunların başında da komşusu yol vermiyor,” diyen Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel yolun açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’de bugün olmaması gereken bir örnek. Muhtarımın ve Seher Teyzenin girişimleri sonucu bir planlama yaptık. Sağ olsun yer sahipleri de müsaade ettiler ve bu yol yapıldı. Seher Teyzemizde bu vesile ile Cumhuriyete kavuşmuş oldu. Hizmet anlayışında bazen şunu yapmak lazım. Bir kişi için parayı esirgememek lazım, bazen de bir lira için çok hassasiyet göstermek lazım. İlçemize baktığımız zaman bir çoğumuzun yolları betonlanmış, asfaltlanmış şekilde evlerimize giderken öbür taraftan da hastaneye veya ambulansa sedye ile taşınan insanlarımız var. Yol medeniyettir. İnsanların devlete bakışı, yönetime bakışı ve toplum içindeki kendi yerini tanımlama açısından bu cümle çok önemlidir. Seher Teyzemiz ile bütün Ayşe Teyzelerimizin Ahmet Amcalarımızın hepsinin benim kadar, senin kadar imkânlardan istifade etmek hakkı var. Biz de o hakkı olduğunu düşünerek hizmetlerimize devam ediyoruz.”

“İnşallah Seher Teyzemiz bundan sonra rahat edecek”

Tonya Kaymakamı Osman Sayılır da “Seher Teyzemiz zaman içerisinde yaşadığı zorlukları sıkıntıları bizlerle paylaştı. İlçemizdeki önemli problemlerden bir tanesi de komşuların, komşularına yol vermemesi… Mülkiyet problemi ilçemizde önemli bir problem. Ama her geçen gün bir problem aşılıyor. Bugünkü problem de Seher Teyzemizin problemi çözülmüş oldu. İnşallah Seher Teyzemiz bundan sonra rahat edecek.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Seher Yılmaz evine yapılan yolun kurdelesini Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ve Kayacan Mahallesi Muhtarı Cemil Yılmaz ile birlikte kesti.