Tonya Kaymakamı Bayram Yıldız görevden ayrıldı.

Sekiz ay önce, Karaman ili Kaymakam Adayı iken vekaleten Tonya’ya atanan Yıldız, Ankara’da dil kursuna katılacak. Ardından yurtdışı stajını tamamlayacak.

Görevden ayrılmadan önce dairelere ve kurumlara veda ziyaretleri yapan Yıldız, Tonyahaber’i ziyareti sırasında şöyle konuştu:

“Sekiz aylık zaman zarfında iyisi ile kötüsü ile bir zaman geçirdik. Tonya’da önceliğimiz Şehitlerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz oldu. Kurumlar arası koordinasyonun sağlanmasında arkadaşlar ile birlikte çalıştık. Eğitim adına çalışmalarımız oldu. Arkadaşlarımız kitap dostları adı altında proje yaptı. Fakat bu proje sadece öğrencilere yönelik bir çalışmaydı. Biz de buna velileri de katalım dedik. Veli, öğrenci, öğretmen üç sacayağında birleştirmeye çalıştık. Aynı kitabı hem öğrenci hem öğretme hem de veli okumuş oldu. İnşallah bu vesile ile kitap okuma alışkanlığını kazandırmış olduk.

Tonya insanı çok sıcakkanlı, çok doğal insanlar, istedikleri bir şey varsa çok eğip bükmeden, üstü kapalı değil de dobra bir şekilde direkt söylerler. Bu da benim hoşuma gitti açıkçası. Tonya’da çalıştığım süre zarfında memnundum, memnun ve üzgün ayrılıyorum.”

Tonya’da ikiz çocukları olan Yıldız, “Tonya’ya gelirken iki kişi geldik, dönerken dört kişi ayrılıyoruz, bu da bizim için ayrı bir mutluluk.” dedi.

Kaymakam Yıldız, kendisi adına düzenlenen veda yemeğinin ardından Tonya’dan ayrıldı.

Tonya Kaymakamlığı’na atama yapılıncaya kadar, Vakfıkebir Kaymakamı Musut Yakuta’nın vekaleten Tonya Kaymakamlığı’nı yürüteceği öğrenildi.