Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Tonya ilçe örgütünü ziyaret etti.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve il yöneticileri ile birlikte Tonya’ya gelen Kaya, daha önce vefat eden Ortamahalle Muhtarı Muammer Liman Sağlam’ın ailesini ve ve mezarını da ziyaret etti.

Milletvekili Kaya, partililer tarafından karşılandı. Karşılama sırasında İYİ Parti Tonya ilçe başkanı Ali Paşa Latifoğlu ve CHP Düzköy İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan da hazır bulundu.

Milletvekili Kaya, ilçe örgütünde partililerle bir süre sohbet etti.

Sohbet sırasında konuşan İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “İlçelerimizi ziyaret için birkaç kere program yaptık. Ancak pandemi nedeniyle programlarımızı gerçekleştiremedik. Fırsat buldukça örgütlerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Partililerin sorularını da yanıtlayan Milletvekili Ahmet Kaya sohbet sırasında yaptığı konuşmada, “18 ilçesi olan Trabzon’un her yerine ulaşamadık. Çalışmalarımıza önemli ölçüde pandemi engel oldu. Ancak, Meclis’te sizleri en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım.” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi ülkenin tek umududur. Bu umudu büyütmek zorundayız.” diyen Kaya, şöyle devam etti: “İktidarın hikayesi bitti. Söyleyecek sözü kalmadı. Elinde kalan tek araç, bize iftira etmektir. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Üzerimize atılan iftiralar tutmaz. Ülkemizin geldiği durum ortada. İlk defa bir üniversitenin kapısına kelepçe vuruldu. Ülke ayrıştırılıyor. Biz toplumu ayrıştırmayacağız. Ayrıştırmayı her gün televizyon ekranlarından yapanlar var…”

Bütçe görüşmeleri sırasında Meclis’te yaptığı konuşmayı anımsatan Kaya, “Eyyy CeHaPe, yaptığınız bir şey yok diyenlere, CHP’nin yaptıklarının listesini hazırladım. Bir de sattıklarının listesini yaptım. Meclis kürsüsünde ortaya koydum. Sesleri çıkmadı. Sata sata geldiler. Artık satacak bir şey kalmadı. Satınca, bir borç kapatılır. Bunlar sattıkça memleketin borcu artıyor. Merkez Bankası rezervleri eksi 55 milyar dolara düştü. Biz Millet İttifakı olarak, önümüzdeki dönemde ülkeyi yönetmeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Partililerin, ilçeyi ziyaret etmekte gecikmesi yönündeki eleştirilerini de yanıtlayan Kaya, daha sonra vefat eden Ortamahalle Muhtarı Muammer Liman Sağlam’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ardından Muhtar Sağlam’ın mezarını da ziyaret etti.

Milletvekili Kaya, Tonya ve Bütün Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini de ziyaret ederek kooperatif çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.