Ülke genelinde sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından Trabzon’da boş kalan sokaklar da adeta kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde iki gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardında boş kalan Trabzon sokaklarında renkli görüntüler oluştu.

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge çerçevesinde Kovid-19'la mücadelede sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Trabzon'da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Görevlilerin dışında vatandaşların kendilerini evlerine kapatmaları kent merkezinde cadde ve sokakların boş kalmasına neden oldu.

Boş kalan Trabzon sokaklarında, özellikle sokak ışıklarının ve binaları aydınlatan oluşturduğu renklilik ayrı bir görsellik kattı şehire.

Trabzon, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı, Uzun sokak, Maraş Caddesi, Kunduracılar Caddesi ve Kemeraltı Semtinde tablo gibi görüntüler oluştu.

Şehrin belli bölgelerinde bulunan süs havuzlarına tarihi binaların siluetlerinin yansıması da ilginç görüntülere sahne oldu.

Sokaklarda sadece kedi ve köpekler dolaşırken, emniyet güçleri ise sokaklarda insanların olmaması için gerekli çalışmaları sürdürüyor.