Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde, dün doğum gününde girdiği denizde boğularak hayatını kaybeden ve bugün cansız bedeni sabah saatlerinde dalgıçlar tarafından çıkartılan Tonya Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Atakan Biberoğlu'nun okulunda bir tören düzenlendi. Karne gününde genç öğrencinin arkadaşları ve sevenleri törende büyük üzüntü yaşadı.

Törende konuşan Tonya Kaymakamı Bayram Yıldız, Atakan’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek "Bugün buraya çıkıp bir şeyler söylemek gerçekten çok zor. Anadolu Lisesi'ne birçok program için geldik. Bundan sonra da gelecektik. Bugün de karne töreni için gelecektik. Bugün maalesef kesinlikle bu şekilde gelmek istemezdik. Ayetlerde belirtildiği üzere 'Her canlı bir gün ölümü tadacaktır.' Zamansız ölümler bizleri üzüyor. Atakan kardeşimizi genç yaşta kaybettik. Açıkçası burada bir şeyler ifade etmek çok zor. Hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

"KARNESİNİ NEŞE İLE VERMEK İSTERDİK" 
Tonya Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim İlhan Kalyoncu ise Atakan’ı doğum gününde son yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek “Bugün karnesini neşe ile vermek isterdik. Mezun edip hayata göndermek isterdik. Atakan arkadaşımız bize büyük bir sürpriz yaptı. Onu cennete uğurladık. Üzüntümüz büyük. Anadolu Lisesi ailesi olarak ne diyeceğimizi bilemiyorum. Öğrencilerimden böyle bir olay ilk defa yaşıyorum. Doğum günü gibi bir günde onu uğurluyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Böyle bir gün yaşamak istemezdik.” diye konuştu.

"DOĞUM GÜNÜ İÇİN SÜRPRİZ HAZIRLAMIŞTIK"

Sınıf arkadaşlarından Ümit Sezgin ise, “Okuldaki en iyi arkadaşlarımdan bir tanesiydi. Yürekli bir arkadaşımızdı. Ölüm haberini duyunca şok olduk, inanmadık ilk başta. Haber doğrulanınca olay yerine indik. Ona doğum günü kutlaması yapacaktık. Böyle bir acı olay gerçekleşti ve yapamadık. Çok üzgünüz.” derken, sıra arkadaşı Bayram Esmer ise “Aynı sınıfta, aynı sıradaydık. En son dün sabah görmüştüm. Sonra haberi geldi şok olduk. Sürpriz yapıp doğum gününü kutlayacaktık, ona söylemedik. Çok üzgünüz.” şeklinde konuştu.

SIRASI ÇİÇEKLERLE VE FOTOĞRAFLARI İLE SÜSLENDİ

Öte yandan 12-D sınıfındaki arkadaşları Atakan’ın oturduğu sırayı çiçeklerle süsleyerek karne ve fotoğrafını koydu. Fotoğraflarından oluşan slaytı izleyenler hüzün dolu anlar yaşadı. Okulun girişine Atakan’ın anısına asılan panoya öğretmenleri ve öğrenci arkadaşları duygu ve düşüncelerini yazdı. Sınıf Rehber Öğretmeni Samet Keskin Atakan’ın karnesine, "Atakan seni unutmayacağız, bize hayatının sürprizini yaptın mekanın cennet olsun." yazısı oldu. 

Atakan Biberoğlu için Büyükmahalle Kesli Camisi yanında cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninin ardından aynı yerde toprağa verildi.