İlçe Jandarma Karakol binasının yerine ne yapılacak.

Kürtün Caddesi üzerinde 1960’lı yılların ikinci yarısında hizmete giren ve Tonya’ya hizmet veren İlçe Jandarma Komutanlığı binasının yıkımı tamamlanarak yeri boşaltıldı.

Geçtiğimiz aylarda Kaleönü Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve yeni hizmet binasına taşınan Jandarma Bölük Komutanlığı’nın eski hizmet binasının yerinde ne yapılacağı kesinleşti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel “Jandarma Komutanlığımıza yeni binanın yapılıp ilçe merkezindeki binanın boşaltılması ilçemiz adına güzel bir gelişme oldu. Belki de bundan beş - on sene önce hayal edemeyeceğimiz bir gelişme oldu. Altı buçuk dönüm yer kamulaştırıldı. Yer sahibine de teşekkür ediyoruz. Tonya’daki en büyük sıkıntılardan bir tanesi kamulaştırılacak yer bulma sorunu. Jandarma binamız en modern şekilde yapıldı ve Jandarma Komutanlığımız oraya taşındı. 1964 yılında yapılan eski binada belediyemiz tarafından yıkılarak enkazı kaldırıldı. Tonya’da en büyük sorunlardan bir tanesi otopark sorunudur. Şartlarımızı zorlayıp para demin edebilirsek, altını otopark, üstünü de halkımızın o çevrede dinleneceği hoş vakit geçireceği bir millet bahçesini okuma salonuyla birlikte yapmayı planladık. Tamamen halkın ortak hizmetine açılacak yeşil bir alan olacak.”dedi.