Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Başkanından Tonyalı Milletvekiline sert çıkış.

CHP Tonya İlçe Örgütü’nün düzenlediği ve Gazeteci-Yazar İsmail Saymaz’ın konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye Nereye Gidiyor?” konulu konferansta konuşan İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, Trabzon Milletvekili Salih Cora’yı eleştirdi.

Konuşmasında, “Yurtseverlerin, demokratların, Cumhuriyet’ten yana olanların, Cumhuriyet’in kazanımlarını içine sindirenlerin mücadelesi ile verilecek her HAYIR oyu, ülkenin geleceğini karanlıktan kurtaracaktır.” diyen Karadeniz, şöyle konuştu:

“Tünelden önce son çıkıştır 16 Nisan… Ya, tünele girmeden aydınlığa, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, insan hak ve özgürlüklerine doğru yol alacağız; ya da tünele girecek, karanlık bir rejimde Türkiye Cumhuriyeti’nin sonunu getirmiş olacağız. Bir referandum sürecindeyiz. Anayasa oylamasında EVET diyen de, HAYIR diyen de bu ülkenin vatandaşıdır. Ancak, Trabzon Milletvekili Salih Cora Efendi, arabasının arka camına bir afiş yapıştırdı. Afişte diyor ki; “Haçlılar bugün HAYIR diyorsa, bizim kararımız EVET!” Salih Cora Efendi, bize saldırarak FETÖ’cülüğünü gizleyemezsin. Çocuğun Fetullah Gülen okullarında okumadı mı? Sen önce, oy almak için Tonya’da verdiğin sözleri yerine getir. Tonya’dan alıp kafende çalıştırdığın işçinin sigortasını öde… Tonya’nın Ahmet Şener’i olacağını söyleyenler, rahmetli Şener’in tırnağı bile olamazlar. Bu ülkede haçlı arayanlar, Irak’ta Müslüman kadınlara tecavüz edilirken, masum insanlar katledilirken, “Amerikan askerlerinin sağ salim ülkelerine dönmeleri için dua ediyorum.” diyen Recep Tayyip Erdoğan’a baksınlar…”