İYİ Parti Tonya İlçe Kongresi yapıldı.

Kurucu Başkan Hayri Karaca yeniden ilçe başkanı seçildi.

Tonya’da Ali Koç Kültürevi’nde yapılan İYİ Parti ilçe kongresinde Divan Başkanlığı’nı Ahmet Hamdi Gültepe yaptı.

Kongrede faaliyet ve mali raporların okunup aklanmasının ardından siyasi konuşmalara geçildi.

İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Hayri Karaca, kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle kongremize katılan tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalar, yapmış olduğumuz araştırmalara göre, Türkiye genelinde olduğu gibi Tonya’da partimize büyük bir katılım var.

Bana bu görevi layık görenlere teşekkür ederim. Ben koltuk meraklısı değilim. Başarısız olduğum zaman hemen istifamı veririm. Ben bu partiye hem gönlümü hem kellemi verdim, beni bu partide de görevden aldırmak isteyenlere şunu söylüyorum: Ben partim için kellemi taşın altına koyarım! Beni bir Allah, bir de delege görevden alır. Partimizde bir yere gelmek isteyenler çalışarak gelecek, çalışmadan hiç kimse bu partinin kaymağını yiyemez. Kongremize Tonya’nın 22 mahalle muhtarını davet ettim. Ama görüyorsunuz ki aramızda bir muhtarımız kongremize katıldı. Diğerleri iktidar partisinden korkusuna kongremize dahi gelemedi. Partimizi ilçemizde en iyi yere taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Kongrede yapılan siyasi konuşmaların ardından seçimlere geçildi ve seçime tek liste giren kurucu başkan Hayri Karaca yeniden İlçe Başkanı seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Hamdi Gültepe, Sami Latifoğlu, Ali Elbir, Cemal Erdoğan, Halim Öztürk, Ali Paşa Latifoğlu, Mevlüt Bekar, Kenan Karadeniz, Osman Elbir, İsmail Siyah,  Hamza Çilingir, Davut Tokdemir, Mustafa Özdemir, Ali Kemal Karaca, Recep Kara, Ali Paşa Beşel, Cemal Bayrak, Ali Durmuş, Şeref Yeşilbaş, Ali İnce.

İYİ Parti’nin İl delegeleri ise şunlar: Hayri Karaca, Ahmet Hamdi Gültepe, Sami Latifoğlu, Ali Elbir, Abdurrahman Başkan, Ali Paşa Latifoğlu, Halim Öztürk, Mevlüt Bekar, Cemal Bayrak, Kenan Karadeniz, Hamza Çilingir, İsmail Siyah.