Cumhuriyet Halk Partisi Tonya ilçe örgütü yaptığı basın açıklaması ile Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı.

CHP Tonya İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Karabulut yaptığı açıklamada, “O yumruk, Türkiye’ye, demokrasiye atılmıştır. Bu ülkenin milli birliğine saldıran bu soysuz teröristleri lanetliyoruz.” dedi.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade eden Karabulut şöyle dedi:

“Aylardan beri sürdürülen nefret söylemi saldırıya dönüştü. Bu yapılan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıların ona yapılanı, buna yapılanı yoktur. Kime yapılırsa yapılsın saldırıya hep birlikte karşıyız. Saldırının mağduru olan Genel Başkanımızın yanındayız. Olay, en üst düzey devlet erkânının gözleri önünde, şehit cenazesi töreninde yaşandı. Yandaş medyanın da körüklediği nefret dili, barbar saldırının temel nedenidir. Şimdi soruyorum: CHP’lileri cenaze törenine sokmayın diyen Bakan, mutlu musunuz? Olayların çıkmaması için önlem almak göreviniz değil midir? Saldırganların “Bay Kemal” diye slogan atmaları neyin taklididir?”

“Seçim sonuçlarını içine sindiremeyenlerin, provakatif eylemlerle ülkeyi kaosa sürüklemeye çalıştıkları ortadadır.” Diyen Karabulut, şöyle devam etti: “Ana muhalefet partisinin genel başkanı, bir cenaze törenine giderken birilerinden izin almak zorunda değildir. Devlet yetkililerinin gözü önünde “Yakın evi!” naraları atanlara, Genel Başkanın aracını taşa tutanlara ne yapılmıştır? Bir Bakan, saldırganlara, “Mesajınız alınmıştır.” derken neyi kastediyor? Hangi mesajı almıştır? Bu tür mesajlar bize, geçmişte yaşanan Maraş’ı, Çorum’u, Sivas’ı hatırlatıyor. Herkesi sağduyulu ve soğukkanlı olmaya davet ediyoruz. Ülke de hepimizindir, ülkenin geleceği de hepimizindir. Toplumu kutuplaştırmaya gerek yoktur.”