Rakibini ikinci rauntta nakavt etti.

Gençler Türkiye Boks Şampiyonası il seçmelerin­de karşılaştığı rakibini ikin­ci rauntta nakavt ederek il birincisi oldu.

91+ kiloda Tonya Do­ğanspor Kulübü adına yarı­şan Hüsnü Kalyoncu, çıktığı birincilik maçında rakibi Ali Taha Telci’yi yenmeyi ba­şardı.

Akçaabat, Söğütlü Spor Kompleksinde yapılan ya­rışmada maçın ilk raundu­nu puanla önde tamam­layan Kal­yoncu, ikinci rauntta raki­bine vurduğu aparkatla na­kavt etmeyi başardı.

Hüsnü Kalyoncu önümüzde­ki günlerde Mersin’de ya­pılacak Türki­ye Şampiyo­nasına Tonya Doğanspor Kulübü adına ilimizi temsil edecek.

Ayrıca 64 ki­loda Tonya Do­ğanspor Kulübü adına yarışan Eyüp Arslan da üçüncülüğü elde etti.

Karşılaşma sonrası açıkla­ma yapan Hüsnü Kalyoncu, “Beni müsabakalara çok iyi hazırlayan hocama teşekkür ediyorum. Başa­rımda çok büyük payı olan ve çok deneyimli bir hocaya sahip olduğum içinde kendimi şanslı hissediyorum. Artık hocamla birlikte önümüz­deki Türkiye Şampiyona­sı maçına hazırlanıyorum. İnşallah orada alacağımız başarılı bir sonuç ile Trab­zon’u iyi bir şekilde temsil ederim.” dedi.

Kalyoncu’nun antrenö­rü Abdul Kadir Köroğlu da maç sonrası yaptığı açık­lamada şunları söyledi: “Sporcularımı tebrik ediyor, başarılarının devamını di­liyorum. Futbolda olduğu gibi sporun her alanında il­çemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Genç­lerimize sporun her alanın­da yatırım yapmaya devam edeceğiz.”