Türk Eğitim-Sen Trabzon 1 Nolu Şube Başkanı Coşkun Dilber’den dikkat çeken iddia: Dilber, yaptığı açıklamada, Trabzon’da 3 Temmuz itibariyle başlayıp sonuçlanan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlara yönetici ataması ile ilgili yapılan mülakatta isimlerin önceden belirlendiğini iddia etti. Dilber, Trabzon genelindeki atamalarla ilgili 21 okul ve 22 kişinin adını saydı.

Dilber’in açıklamasında Tonya’daki okullardan Feride-Ahmet Şener Ortaokulu’na O.T.’nin, Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne A.G.’nin, Atatürk Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcılığına da M.A.G.’nin adının önceden sınav komisyonuna verildiğini iddia etti.

Öte yandan Tonya’da Feride-Ahmet Şener Ortaokulu Müdürlüğü’ne O.T.’nin ataması yapıldıktan sonra, O.T. göreve başlamayacağı, aynı okulda müdür yardımcısı olarak görev yapacağı ve boş kalacak müdürlük kadrosuna ise E.D.’nin görevlendirileceği iddia ediliyor.

Dilber, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Bir sendikal yapının verdiği liste ilgililerce onaylanmıştır. 15 Temmuz neden olmuştur? Kariyer ve liyakatın esas alınmadığı, iradelerini teslim etmişlerin önce devlet kadrolarını, sonra da ülkeyi işgal teşebbüsü değil miydi? Bu yapı, organize bir şekilde “kul hakkı” yemektedir. Organize bir şekilde hırsızlık yapmaktadır. Organize bir şekilde kamuda yandaş ve itaat eden kadrolaşması yapmaktadır.”