Samsun Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları, Acem Tekkesi sosyal tesislerinde sabah kahvaltısında buluştu. Kahvaltıda, Dernek Başkanı Muhammet Bektaş, yönetim kurulu üyeleri ve derneğin ilk Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lermi de hazır bulundu. Düzenlenen kahvaltıda kadın kollarının yeni faaliyet planlamaları yapıldı. Dernek Başkanı Muhammet Bektaş, konuşmasında kadın kollarının önemini ve Tonyalıların Samsun’da çok kalabalık ve güçlü olduklarını vurgulayarak, bunu da 18 Şubat’ta Tonya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı sebebiyle düzenlenen etkinlikte kanıtlandığını söyledi.

Kahvaltıda, dernek etkinliklerinin derneğin kendine ait binasında artarak devam edeceği ve yönetim kurulu ile yeni oluşturulan kadın kollarının işbirliği içinde  yürüteceği etkinlikler planlandı.

Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin faaliyetlerinin tüm STK’lar, resmi kurumlar ve siyasiler tarafından izlendiğini ve takdir edildiği, özellikle bundan sonrası için de faaliyetlerin artarak devam edeceği bildirildi.