İYİ Parti Trabzon teşkilatı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Trabzon Meydanı’nda bir araya geldi.

ÇOK SAYIDA KATILIM OLDU
İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, İYİ Parti Trabzon yönetim kurulu üyeleri, teşkilat mensupları ve çocuklar katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunma töreninin ardından İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli ve İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs konuşma yaptı.

EVRENSEL DEĞERLERE KAVUŞULDU
Burada konuşan İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “29 Ekim 1923; tam bağımsızlığa duyulan özlemin, geleceğe bağlanan ümidin, milli egemenliğe beslenen tarifsiz sevdanın başlangıç noktasıdır. Bunun içindir ki; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milletinin en önemli ve en anlamlı günüdür. Çünkü bugün Cumhuriyet ilan edilmiş ve yüce milletimiz Cumhuriyet yönetimiyle birlikte esasen özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi en temel insan haklarından olan evrensel değerlere kavuşmuş, bu değerleri özümseyerek yaşam biçimine dönüştürmüş, modern yaşamını sürdürmeye başlamıştır. Modern bir cumhuriyet var etmeyi başaran Türk milleti, pek çok topluma ilham kaynağı olmuştur. 

ESKİDEN BAYRAMLAR DAHA COŞKUYLA KUTLANIRDI

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, “Aramızda sadece partiden arkadaşlarımız değil çok değerli misafirlerimiz var. İl başkanımız günün anlam ve önemine dair çok güzel bir konuşma yaptı. Parti Grup Toplantımız vardı. Genel Başkanımız Meral Akşener ve Teşkilat Başkanımız Koray Aydın’ın hepinize selamı var. Önceden sokaklarda başka coşku vardı. İnşallah o eski bayramları kutlayacağımız Türkiye’de daha güzel işlerler daha güzel bayram kutlamalarıyla bir araya geliriz” dedi. Konuşmaların ardından çocukların ve şehit babasının şiir okuduğu tören 10. Yıl Marşı ve sonrasında hatıra fotoğrafı çekilerek tamamlandı. 

LATİFOĞLU, “CUMHURİYETİMİZ DİMDİK AYAKTADIR”

Trabzon’da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama törenine katılan İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu’da yaptığı açıklamada, “İYİ Parti İlçe Yönetimi olarak Cumhuriyet Bayramımızı Trabzon İl yönetimimiz ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte büyük bir coşku içinde kutluyoruz. Bu büyük zaferle ecdadımız bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak, üzerinde hür yaşayabileceğimiz bir ülke armağan etmiştir. Bu zafer, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Bizler, bin yıllık bir devlet geleneğine sahip olmanın bilinciyle hareket etmeliyiz. 97 yıl boyunca yaşanan tüm zorluklara rağmen, gururla Cumhuriyetimiz ve devletimiz dimdik ayaktadır.” dedi.