Üniversiteye gidecek öğrenciler için YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, ikinci adım olan tercih dönemi başladı. 6 Ağustos 2020 itibari ile başlayan tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 günü saat 23.59'a kadar sürecek. Tercih işlemlerini gerçekleştirirken ince eleyip sık dokuyan öğrenciler için Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, önemli bir tercih noktası olmaktadır.

Son yıllarda gösterdiği atılımlar, yaptığı akademik ve sosyal faaliyetler ile adından sıkça söz ettiren ve son olarak da öğrenci alımına onay verilen yeni programı ile birlikte 4 programa ulaşan Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, Üniversite tercihi yapacak öğrencilerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Tonya Meslek Yüksekokulu, sahip olduğu deneyimli akademik kadro ve yeterli fiziki donanımın yanında, sunduğu uygulamalı eğitimleri, mesleki gelişim aktiviteleri, akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleriyle adından sıkça söz ettirmektedir.

Konu ile ilgili konuşan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün; “Yüksekokulumuz sağlık bilimleri tabanlı programların yer aldığı bir okuldur. Yüksekokulumuz bünyesinde “İlk ve Acil Yardım” programı, “Fizyoterapi” programı, “Yaşlı Bakımı” programı ve bu yıl öğrenci alımına onay verilen “Evde Hasta Bakımı” programı ile birlikte toplam 4 program bulunmaktadır. Yüksekokulumuza geçen yıl 150 kişilik öğrenci kontenjan verildi ve bu kontenjan %100 doldu. Önceki yıl da kontenjan %100 doldu. YÖK, bu yıl yüksekokulumuzun 4 programına 197 kişilik kontenjan verdi. Bu yıl da kontenjanlarımızın tamamen dolacağına inanıyorum.” dedi.

Yüksekokulun sahip olduğu fiziki imkânlara değinen Müdür Ün; “Yüksekokulumuzda 6 adet tam donanımlı sınıf, 1 adet bilgisayar laboratuvarı - okuma salonu, 1 adet uygulama laboratuvarı, 1 adet fizyoterapi ve iş ve uğraşı laboratuvarı, 100 kişilik konferans salonu ve kantin mevcuttur. Ayrıca yüksekokulumuzda eğitim amaçlı kullanılmak üzere 1 adet donanımlı simülasyon eğitim aracı bulunmaktadır.” dedi.

Öğrencilerin barınma konusuna da değinen Müdür Ün, “Yüksekokulumuzda öğrenim gören kız öğrencilerimiz için Kredi Yurtlar Kurumu'na ait 165 kişilik kız öğrenci yurdu, erkek öğrencilerimiz için de Kredi Yurtlar Kurumu'na ait 58 kişilik erkek öğrenci yurdu mevcuttur ve öğrencilerimizin barınma noktasında hiçbir problemi bulunmamaktadır.” dedi.

Yüksekokulun eğitim kalitesinden de bahseden Müdür Ün; “Tonya Meslek Yüksekokulu olarak, deneyimli ve dinamik bir akademik kadroya sahibiz. Yeterli fiziki donanımımızın yanında öğrencilerimize sunduğumuz uygulamalı eğitimler, mesleki gelişim aktiviteleri, akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, akademik birikim ve sosyal gelişimin tamamlanmasında öncü rol oynamaktadır. Yüksekokulumuzu tercih eden bir öğrenci, 2 yıllık ön lisans eğitiminin sonunda, tam donanımlı bir sağlık teknikeri olarak yetişmiş oluyor.” dedi.

Son olarak da üniversite tercihi yapacak olan adaylara seslenen Müdür Ün; “Sevgili öğrenciler, uzun, stresli ve yorucu geçen üniversite sınavına hazırlık süreci sonunda, geleceğinizi belirlemeye yönelik en önemli kararı vereceğiniz bu döneminde Trabzon Üniversitesi – Tonya Meslek Yüksekokulu, sizler için önemli bir tercih ve fırsat noktası olacaktır.

Bu vesileyle yeşilin tüm tonlarını barındıran doğal yapısı, temiz havası, serin yaylaları, şenlikleri, sıcak ve misafirperver insanı ile adından sıkça söz ettiren güzel ilçemiz Tonya’ya ülkemizin dört bir tarafından siz değerli öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

Yüksekokul ile alakalı daha detaylı bilgi almak ve yüksekokul tanıtım videosunu izlemek için; www.tonyamyo.trabzon.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.