İyi Parti Tonya ilçe yönetimden istifa edenlerle ilgili İlçe Başkanı Hayri Karaca’dan açıklama geldi.

İlçe Başkanı Karaca, “Bize ulaşan istifa yok. İlçe yönetimimize istifa dilekçesi veren sadece bir arkadaşımızdır.” dedi.

Başkan Karaca açıklamasında şunları söyledi: “Bir kısım arkadaşımız, İYİ Parti’yi MHP’lileştirme yönüne gidenler vardı, bu olaya da müsaade etmediğim için istifa kararı aldılar. İkinci kısım ise, TBMM’ne verilen fındık önergesinde AKP Trabzon milletvekili Salih Cora’nın yanlış yaptığını hem Tonya Süt Kooperatifinin genel kurulunda hem de partimizin yönetim kurulu toplantısında söyledim ve eleştirdim. Eleştirilerim, partimizin üyesi olan bazı arkadaşlarımıza dokununca, onlar da istifa kararı aldı.”

Kendilerine istifa dilekçesi ulaşmadığını, dilekçelerin il yönetimine verildiğini haricen öğrendiğini ifade eden Karaca şöyle devam etti: “Yedeklerle birlikte yönetimde 25 arkadaşımız var. Bunlardan 8 asıl 2 yedek arkadaşımızın il yönetimine dilekçe verdiği söylendi. İstifa dilekçelerinin verileceği merci ilçe yönetimidir. Bize de böyle bir başvuru yapılmamıştır. Ben İYİ Parti Tonya ilçe başkanıyım. İstifa etmeyen arkadaşlarımla yola devam edeceğiz. Partimizi parçalamaya kimsenin ne hakkı ne de haddi vardır.”