Tonya Kaymakamlığı tarafından ikinci “Halk Toplantısı” İskenderli’de yapıldı.

Kaymakam Halit Mengi başkanlığında düzenlenen toplantıya, daire amirleri, İskenderli, Turalı, Sayraç, Yakçukur ve Kozluca muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Mengi, yaptığı konuşmada, halk toplantılarının her ay yapılacağını ve vatandaşların istek ve önerilerinin dikkate alınacağını söyledi.

İskenderli’de yapılan halk toplantısında, İskenderli, Turalı, Kozluca mahallelerinde trafoların yetersiz olduğu, sürekli elektrik kesintisi yaşandığı, trafoların değiştirilmesi ve hatların onarılması istendi. İskenderli mahallesine içme suyu sağlayan depoların 25-30 yıl önce yapıldığı, depoların ve boru hatlarının onarılması gerektiği ifade edildi.

İskenderli Sağlık Ocağına haftanın Salı ve Perşembe günleri doktor görevlendirilmesini isteyen vatandaşlar, İskenderli, Sayraç ve Yakçukur mahallelerinde de ebe ve sağlık memuru görevlendirilmesini istediler.

Bölgede tarım ve hayvancılık konularında semerler düzenlenmesinin istendiği toplantıda, İskenderli Adalet Meslek Lisesi öğrencileri için yurt yapılması gerektiği ifade edildi.

Başıboş köpeklerin toplanmasının ve kısırlaştırılmasının istendiği halk toplantısında, belgedeki karayollarına tabela konulmasını, yol kenarlarındaki ağaçların Orman İşletme Şefliğinin kontrolünde kesilmesi istendi.