CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Hakkari mitinginin ardından Trabzon'a geldi. Rize mitingi öncesinde geceyi Trabzon’da geçiren İnce, Tonyalı şehit polis memuru Soner Yıldırım'ın ailesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı adayı İnce, şehidin babası Muhammed Yıldırım ve ailesi ile görüştü. Ziyarete CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve İl Başkanı Güzide Önsel Uzun da katıldı.

Soner Yıldırım 2015’te Şırnak’ta teröristlerce şehit edilmişti.

İnce, havalimanından ayrıldıktan sonra, Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen ve partililerle birlikte Şırnak'ta şehit düşen Soner Yıldırım'ın babası Muhammet Yıldırım'ı evinde ziyaret ederek, başsağlığı dileklerinde bulundu.

İnce’nin ziyaretinden memnun olduğunu ifade eden Şehit Soner Yıldırım’ın babası Muhammet Yıldırım, “Sayın İnce’nin beraberindekilerin evimi ziyaretinden memnun kaldım. Kendilerine teşekkür ediyorum. Terör şehitleri ile 15 Temmuz şehitleri arasında hükümet ayrım yapıyor. Bu konuyu İnce ile paylaştım. Ayrıca Sayın İnce’den şehit yakınlarına yıpranma tazminatlarının ödenmesini istedim. Biz, devletten ihale istemiyoruz, rüşvet istemiyoruz. Hakkımızı istiyoruz.” dedi.