Öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı.

Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası kutlaması da yapıldı.

Feride-Ahmet Şener Ortaokulu salonunda düzenlenen İlköğretim Haftası kutlama programında konuşan Ş. Ayhan Güner İlkokulu Okulu Müdürü Mustafa Yıldırım, “İnsanın zihnine koyduklarımız kadar kalbine koyduklarımız da önemlidir.” dedi.

Yıldırım şöyle konuştu: “Ahlak ve maneviyat ilkesi ile çocuklarımıza milli, manevi tarihi değerlerimizi benimsetip fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmeliyiz. İnsanın zihnine koyduklarımız kadar kalbine koyduklarımız da önemlidir. Çocuklarımıza aramayı, bulmayı, sormayı öğretmeliyiz.”

Öğrenci velilerine, “Öğretmenleri karşınızda değil, yanınızda sayınız.” diyen Yıldırım, “Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız.” dedi.

Törende söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, Tonya’da 15 kurum, 228 öğretmen ve yönetici ve 2008 öğrenci ile eğitim öğretime başladıklarını ifade ederek, “Büyük hülyaları olan, gayret ettiğinde bu hülyaları gerçeğe dönüştüren bir milletin mirasçıları olarak büyük işlerin eğitim ile olacağına inanan ülkemizin, muasır medeniyetler seviyesi üzerinde olan hedefini unutmadan, bu milletin hakkı olduğu gayreti ile yılmadan, yorulmadan çalışmak zorundayız.” dedi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu kutlama töreninde birinci sınıfa bu yıl gelen öğrencilere çiçek verildi. Halk oyunları gösterisi ile tören sona erdi.