Esra’nın ilk ameliyatı başarılı geçti.

Trabzon’un Tonya İlçesi’nde doğuştan yürüme engelli olan Esra Sağlam’ın(10) İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ameliyatının başarılı geçtiği bildirildi.

Tonya ilçesi Karaağaçlı Mahallesi’nde oturan Cevat(47) ve Fatma(39) Sağlam çiftinin yürüme engelli kızı Esra Sağlam’a İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bilateral FVDRO ve sol DEGA bilateral medial kolon kısaltma operasyonu yapıldı.

Ameliyattan çıkan Esra yoğun bakıma alındı.

Esra’nın ameliyatının başarılı geçtiğini ifade eden baba Cevat Sağlam, “Çok şükür kızımız ilk ameliyatını başarılı ile geçti. Bundan sonra baldır ve ayak bileklerinden iki ameliyat daha olacak. Ameliyatları tamamlanınca fizik tedavi süreci başlayacak.” dedi.

Anne Fatma Sağlam ve baba Cevat Sağlam, Esra’nın ameliyat olup yürüyebilmesi için başlatılan yardım kampanyasına destek veren vatandaşlara teşekkür etti. Başarılı geçen ilk ameliyatından sonra Esra iki ameliyat daha olacak, ardından da fizik tedavi süreci başlayacak. Maddi imkanları olmayan Sağlam ailesi bu süreç için de hayırseverlerin desteğini bekliyor.