Tonya Kaymakamı Muhammet İkis göreve başladı.

Kastamonu Seydiler ilçesi kaymakamı iken Tonya’ya asaleten atanan İkis, görev başladı.

Kaymakam Osman Sayılır’ın Trabzon Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğüne alınmasının ardından boşalan Tonya Kaymakamlığına, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta vekalet ediyordu. Vekaletle yürütülen Tonya Kaymakamlığına Kastamonu Seydiler Kaymakamı Muhammet İkis atandı.

Tonya Kaymakamlığı görevine başlayan İkis, aslen Elazığlı.

Muhammet İkis, 1991 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.
2017 yılında yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 106. dönem Mülki İdare Amiri olarak mesleğe giriş yaptı. Mesleğe Van Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak başlayan Kaymakam İKİS, Refiklik stajını sırası ile İzmir-Urla ve Artvin-Arhavi ilçelerinde tamamladıktan sonra, Tokat-Reşadiye ve Aydın-Buharkent ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
Yurt dışı stajı kapsamında İngiltere Cambridge’de yabancı dil ve mesleki eğitim alan İkis, İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarihli atama kararı ile Seydiler Kaymakam Vekili olarak atanmıştı.

Tonya Kaymakamlığına asaleten atanan Muhammet İkis, “Tonyalı hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum. Tonya halkına faydalı olmaya çalışacağım. Devletimiz bizi yetiştirdi. Devletimizi var eden milletimize borcumuzu ödemeye geldik.” dedi.

Görevine başlayan Tonya Kaymakamı Muhammet İkis’e, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ve AKP İlçe Başkanı Cafer Köroğlu’da hoş geldin ziyaretinde bulundular.