Tonya’da 14 Ocak’ta ilk doz Koronavirüs aşısı uygulanan sağlık çalışanlarına bugün ikinci doz aşı yapılıyor.

Aşı uygulamasında iki doz arası 28 gün sürüyor. Bugün ise 2. doz aşılama sağlık çalışanları üzerinde yapılmaya başlandı.

Tonya Devlet Hastanesi ve Tonya Toplum Sağlığı Merkezi’nde de sabah 09.00 sıralarında başlayan aşılama gün boyunca devam edecek.

Sabah erken saatlerde başlanan aşılamalar sırasında sağlık çalışanları özel hazırlanmış aşı odalarında aşılarını yaptırdı.

Sağlık çalışanlarının aşılamalarının birkaç gün içinde tamamlanması hedefleniyor.

“YAN ETKİ YOK, AŞILANANLARDA KOVİD’E YAKALANAN OLMADI”

Tonya Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Serpil Atasoy, İlk dozunu yaptığımız aşılamanın, sağlık çalışanlarında bugün itibariyle ikinci doz aşılamalarına başladıklarını söyleyerek, “Biz kendi hastanemizde sağlık çalışanlarımızı aşılamıştık. Bugün de onların tekrar başvurması ile ikinci dozlarını yapıyoruz. Sevindirici olan, bir ay geçmesine rağmen ciddi bir yan etki yaşayan arkadaşımız olmadı. Ama daha da önemlisi ilk dozdan sonra Kovid’e yakalanan sağlık çalışanımızın olmaması.” dedi.

Dr. Atasoy şöyle devam etti: “70 yaş üstü vatandaşlarımıza şu anda aşı yapılıyor. 65 yaş üstü vatandaşlara ise randevu sistemi açıldı. Salgından korunmak için vatandaşlarımızın randevu almaları ve aşılarını yaptırmalarını bekliyoruz.”