Tonya’dan iki okul, yılın okulu yarışmasında aday okul olarak belirlendi.

Trabzon genelinde yılın okulu adayları belirlendi. Tonya’dan 125. Anaokulu ve Feride-Ahmet Şener Ortaokulu aday okul olarak belirlendi. İki okul da Tonya’yı Trabzon’da temsil edecek.

“Her Okulun Bir Projesi Olsun” (HOPO) Projesi kapsamında yürütülen, yılın anaokulu değerlendirmesinde aday okul olarak belirlenen 125. Yıl Anaokulu’un üç farklı proje geliştirerek yarışmaya katıldığı öğrenildi. Okulun Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projeleri yanında ev ziyaretlerini yüzde seksen oranında gerçekleştirdiği, her veliyi okul etkinliklerine kattığı, çok sayıda etkinlik yaptığı bildirildi.

Feride-Ahmet Şener Ortaokulu ise bir HOPO Projesi, Personel Eğitimine Yönelik Erasmus Projesi ile altı e-twinnig Projesi, müze gezileri, veli eğitimleri, sinema ve tiyatro etkinliği, kodlama sınıfının hafta içi okul öğrencilerine, hafta sonu da ilçe genelinde öğrencilere açılaması, il düzeyinde ve ülke genelinde çok sayıda sanat, spor, kültür alanında yarışmalara katılması, halk oyunlarında, güreşte ve resim yarışmalarında elde ettiği birinciliklerle Beyaz Bayrak Projesine dahil edildiği öğrenildi.