Tonya Devlet Hastanesinde görev değişikliği.

Hastanenin yönetim kadrosunda yenilemeye gidildi. On yıldan beri Tonya Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürlüğü görevini yürüten Selahattin Aydın’ın yerine yeni atama yapıldı.

Aynı hastanede görev yapan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sevil Bozoğlu, Mali İşler Müdürlüğü görevine getirildi.

Hastanede İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılığı görevini vekâleten yürüten Köksal Kalyoncu, Vakfıkebir devlet Hastanesindeki kadrosuna geri dönerken Tonya Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılığına, İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Murat İnce geterildi.

     

İdari ve Mali İşler Müdürlüğüne atanan Sevil Bozoğlu, 1974 Yılında Almanya’nın Duisburg kentinde doğdu. İlk öğrenimimi Tonya Şehit Ayhan Güner İlkokulunda, Ortaokulu Tonya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1993 yılında Maçka Sağlık Meslek Lisesini bitirdi. Kasım 1993 yılında Tonya Hoşarlı Sağlık Ocağı’na hemşire olarak atandı. 1995 yılında Tonya Devlet Hastanesine naklen tayin oldu. Ocak 2015 -Temmuz 2020 tarihine kadar Tonya Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptı.
15 Temmuz 2020 tarihi itibari ile İdari ve Mali İşler Müdürlüğüne atanan Bozoğlu, evli biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuk annesidir.

Tonya Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılığına atanan Murat İnce ilk ve ortaöğrenimini Hoşarlı İlkokulu ve ortaokulunda tamamladı. Beşikdüzü Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Elazığ Fırat Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi Sağlık Memurluğu Bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Sağlık kurumları İşletmeciliği/ Ekonomi ve Mali İşler Bölümünde tamamladıktan sonra KTÜ Fatih Eğitim Fakültesinde Sağlık-Hemşirelik alanında pedagojik formasyon aldı.

Sivas ili  Gemerek ilçesi  Yeniçubuk Sağlık Ocağında göreve başlayan İnce, Elazığ İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı çeşitli birimlerde, Kocaeli Kandıra Devlet Hastanesi’nde, Erzurum Oltu Devlet Hastanesinde görev yaptı.

Tonya Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılığına atanmadan önce Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü İnşaat ve Yatırım Biriminde görev yapıyordu.

1980 yılında Tonya’nın Hoşarlı Köyü’nde doğan İnce, evli ve üç çocuk babasıdır.