İdareciliğimiz de, projelerimiz de var

AK Parti Tonya Belediye Başkanı Aday Adayı Veysel Kurt kendisiyle ilgili ‘Halk O’nu seviyor ama yöneticilik deneyimi yok’ yönünde söylemde bulunanlara meydan okudu. Kurt, “Sahadaki çalışmalarımızı, bize olan teveccühü ve başarımızı kabullenemeyenler, halkın gözünde bizi itibarsızlaştırmak için uğraşanlar önce aynaya baksınlar” dedi.

Belediye Başkan Aday Adayı Kurt, “ Şu anda, Trabzon’un en önemli hastanelerinden biri olan Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Ameliyathanesinde Anestezi sorumlusu olarak görev yapıyorum. Üstelik hata yapma lüksünün hiç olmadığı bir alanda hizmet veriyoruz. 20 yıllık Anestezi ve Reanimasyon Teknisyeniyim. Sendikacılık, dernekçilik yaptım. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisiyim. 12 yıldır ameliyathane sorumlusu olarak 40 kişiye yönetmekte ve aynı anda 12 ameliyat masasının sevk ve idaresini yapmaktayım. Yani idareciliğimizde var, sosyal yanımızda var, projeciliğimizde var. Bu tecrübemizi Tonya’mıza kullanmak istiyor. Hizmet etmek ve yöneticilik her şeyden önce ekip işidir. Biz hem kendimize, hem ekibimize hem de halkımıza güveniyoruz” dedi.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

Yaşınız küçük diyorlar diyen Veysel Kurt; “Benim yaşım 45. Ne yaparsanız yapın güneş balçıkla sıvanmaz. Benim ağabeyim Ahmet Kurt, Tonya’da 31 yaşında belediye başkanı seçildi ve üç dönem görev yaptı. Adaylığımızı açıkladığım günden bu zamana kadar 7-24 sahada çalışıyoruz. Gittiğimiz her yerde bizleri bağrına basan, halkımızın bize olan teveccühünü kabullenemeyenler her gün yeni bir senaryo üretiyorlar. Bizim sahadaki çalışmalarımızı kıskanıyorlar. İlçemizin her noktasında “BİZİM VEYSEL” aday gösterilirse, AK Parti Tonya’da yüzde 70 oy alır söylemleri karşısında adeta çıldırıyorlar. Bizim, yöneticilik deneyimimiz yok diyenlere yöneticilik dersi vermeye hazırım. Tonyalı bize ne zaman nerede ne dediyse onu yaptık. Hizmetkarlık et’ dedi hizmetkarlık yaptık, ‘Hademelik yap’ dedi onu yaptık, yapmaya da talibiz. Yolumuz bu, felsefemiz bu. Tonyalıyla biz her daima kol kola, yan yana yürümekten onur ve şeref duyuyoruz” diye konuştu.

VEKİLİMİZ BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR DEĞERİMİZDİR

Halkın gönlünü almadan oyuna talip olamazsınız diyen Kurt açıklamasına şöyle devam etti: “Önce halkımızın gönlünü alacağız, oyuna talip olacağız. Hem hizmet edeceğiz hem gönlünü alacağız. Gönül belediyeciliği yapmaktan başka bir yolumuz yoktur. Siz halkın gönlünü almadan ona ne yaparsanız yapın. Siz onunla irtibat kurmadan, eline değmeden sizi sevmez, sizin hizmetinizi de hiçbir zaman kabul etmez. Bizim felsefemizde halkla beraber yürümek, tıpkı Tonya’nın horonunda olduğu gibi kol kola olmak var. Felsefemizde Tonyalıya hizmetkâr olmak, hizmetli olmak, hademe olmak vardır. Eğer Allah bize bu görevi nasip eder de halkımız teveccüh ederse biz bundan onur duyacağız, şeref duyacağız, kapılarımız her zaman Tonyalıya açık olacak. Görecekler belediyeciliğin farkı o zaman ortaya çıkacaktır diyorum.”

Kurt açıklamasının sonunda; “Ben memur iken izin aldım, işadamı Mehmet Kurt ağabeyim

işini-gücünü bıraktı geldi ve partimize çalıştık, vekilimize çalıştık. Vekilimiz bizim için vazgeçilmez bir değerimizdir. Biz, hiçbir zaman onun kılına dahi zarar gelmesini istemeyiz. Her söylediğini de emir telakki ederiz. Sonuçta Trabzon’un vekilidir, Tonya’nın öz evladıdır.” şeklinde konuştu.