Trabzon’un Düzköy ilçesi Haçka Yaylası ve Beypınarı Yaylası’nda sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte doğa adeta sararan yapraklarla örtülüyor. Doğal güzellikleriyle ünlü Karadeniz yaylalarında sonbaharın güzellikleri de yaşanmaya başladı. Düzköy ilçesi Haçka Yaylası ve Beypınarı Yaylası’nda yaşanan renk cümbüşü sonbahar mevsiminin en güzel gerçekleştiği bölgeler arasında yer alıyor.

Doğaseverleri büyülüyor

Trabzon'un Düzköy İlçesi’ndeki 1800 rakımlı Haçka Yaylası ve Beypınarı Yaylası’nda, sonbaharın beraberinde getirdiği birbirinden farklı renk tonları doğaseverleri adeta büyülüyor. Yaylayı ziyaret eden vatandaşlar, büyüleyici yeşilden nöbeti devralan sarı ve kızıl renkler karşısında hayranlıklarını gizleyemiyor.

Yaylalarda doğa her mevsim ayrı bir güzelliğini sergiliyor, sonbaharın onlarca tonu yaylayı bir başka güzelliğe bürüdü. Yaylada hayvancılık yapanların henüz yaylayı terk etmemesi ile birlikte, büyükbaş ve küçük baş hayvanların mera alanlarında bulunan rengârenk bitki örtüsünün arasında otlaması yaylaya ayrı bir güzellik katıyor.

Ziyaretçiler hayranlıklarını gizleyemiyor

Yayla, sonbaharın tadını çıkarmak isteyen doğa tutkularının akınına uğruyor. Hazan mevsimi olarak bilinen sonbaharın gelmesiyle birlikte yaylada sararan bitki örtüsü ziyaretçilerine adeta muhteşem görüntüler sunuyor.

Yaprakların sararmaya, havaların serinlemeye başladığı sonbahar mevsiminde, doğanın günden güne dönüşümüne şahit olan ziyaretçiler eşsiz manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemiyor.

Renklerin oluşturduğu manzaralar karşısında huzur bulan ziyaretçiler, yaylada çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “huzurun adresi yaylar, sonbaharı iliklerinize kadar hissedeceğiniz dağlar!” gibi yorumlarda bulunuyorlar

Yaylalarda ki, yeşille birlikte sarı ve kırmızının tonlarına bürünen doğa, fotoğraf sanatçılarının da uğrak yeri haline geldi.