Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün yılsonu sergisi açıldı.

2020-2021 eğitim öğretim yılında açılan kurslarda üretilen ürünler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün bahçesinde sergilendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan serginin açılışında, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhammet Berberoğlu yaptığı konuşmada, “Devletimiz, en ücra köşeye halk eğitimi çalışmaları ile elini uzatıyor. Yaşlısı, genci eksiğini Halk Eğitimi Merkezlerinin çalışmaları ile tamamlıyor. Okuma yazması eksik olan burada tamamlıyor, mesleki bilgilerini burada öğreniyor ya da artırıyor. Bu yıl, pandemi nedeniyle çalışmalarımızda çok zorluklar yaşadık. Umuyorum, gelecek yıllarda daha rahat koşullarda çalışacağız.” dedi.

Berberoğlu, yürüttükleri çalışmalarda kendilerine destek olanlara, usta öğreticilere ve kursiyerle de teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Osman Beşel ve Kaymakam Muhammet İkis de çalışmalardan memnuniyetlerini belirterek görevlilere teşekkür ettiler.

Halk Eğtimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan ve Usta Öğreticiliğini Remzi Uzun’un yaptığı Kemençe Kursu kursiyerleri katılımcılara bir konser verdi.

Tekvando kursu öğrencilerinin gösteri yapmasının ardından Mantar Yetiştiriciliği Kursunu başarı ile bitirenlere belgeleri verildi.

Kaymakam Muhammet İkis ile Belediye Başkanı Osman Beşel açılışa katılan daire amirleri ile birlikte serginin açılış kurdelesini kestiler.

Serginin gezilmesinin ardından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce katılımcılara ikramda bulunuldu.