Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Örgütü, Danışma Kurulu toplantısı düzenledi.

İlçe örgütü binasında düzenlenen toplantıya Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, il yöneticileri, ilçe örgütü yöneticileri ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşan CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, ilçe yönetiminin çalışmaları ile ilgili bilgi verdikten sonra, genel siyasi gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AKP’nin devlet yönetimini, yargıyı, basını ve maliyeyi ele geçirerek muhalefeti susturmaya çalıştığını ifade eden Karadeniz şöyle konuştu:

“Tam da bu noktada iktidar partisi ile MHP yönetiminin kol kola vererek dayattığı anayasa değişikliği ve tek adam rejiminin getirilmek istenmesi, rejim değişikliğinin hilafetin geriye getirilmesinin yolunu açmaktır. Hedef, 94 yıllık Cumhuriyetin, demokratik parlamenter sistemin ortadan kaldırılması, diktatörlüğe geçişin ilk adımı olacaktır. Egemenliğin, milletten alınıp bir kişiye devredilmesidir. Tüm partili arkadaşlarımızı, siyasi anlayışı ne olursa olsun Cumhuriyete, Atatürk ilkelerine, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne bağlı herkesi güç birliğine çağırıyorum.”

Daha sonra söz alan konuşmacılar, anayasa referandumu için yapılacak çalışmalar hakkındaki görüşlerini açıkladılar.